Reklama

Olaf Lubaszenko: Czytanie to mój nałóg

Olaf Lubaszenko przyznał się do niegroźnego nałogu. "Czytam! Czytam wręcz nałogowo" - przyznał aktor dodając: "Jeśli na coś wydaję naprawdę bardzo dużo pieniędzy, to właśnie na książki".

Zbliża się koniec wakacji. Zdążył pan już odpocząć?

Reklama

Olaf Lubaszenko: - Milicjant zawsze na służbie - tak się kiedyś mówiło, w latach słusznie minionej epoki. Parafrazując prastare powiedzenie, można powiedzieć, że człowiek myślący nigdy nie ma urlopu... Jestem po krótkich wakacjach, ale właściwie cały czas coś tam w pracy się dzieje.

Zatem jak się pan relaksuje po pracy?

- Czytam! Czytam wręcz nałogowo. Bardzo dużo pieniędzy przeznaczam właśnie na książki, ale to dobra inwestycja. Jeśli na coś wydaję naprawdę bardzo dużo pieniędzy, to właśnie na książki. Czytam właściwie wszystko albo prawie wszystko, co się ukazuje.

Która książka jest pana ulubioną? A może mógłby pan jakąś polecić?

- Moją ulubioną jest oczywiście "Mistrz i Małgorzata". Natomiast z nowych rzeczy mogę polecić "Pochłaniacza". To jest bardzo udany kryminał, który napisała Katarzyna Bonda. Z niecierpliwością wręcz czekam na jej kolejne dzieła. Co jeszcze? Czekam również na nową powieść Ryszarda Ćwirleja, która niebawem się ukaże. Wiem, że już ją napisał, więc pewnie niebawem się o niej dowiemy. To też jest wspaniały autor kryminałów - wszystkie, które napisał do tej pory są po prostu znakomite. W polskiej literaturze ostatnich lat pojawił się prawdziwy urodzaj autorów uprawiających z wielkim powodzeniem gatunek kryminalny, co jest dość nowym zjawiskiem. Być może, dlatego wymieniłem akurat te dwa tytuły, gdyż pozostaję pod wielkim wrażeniem tego trendu.

Rozmawiała: Paulina Persa (PAP Life)

---------------------------------------------------

Olaf Lubaszenko urodzony 6 grudnia 1968 we Wrocławiu - polski aktor filmowy i teatralny, reżyser i producent. Związany z Teatrem Buffo. Jako reżyser debiutował filmem Sztos (1997 r.). W 1998 roku podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnął swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd, a w 2001 roku został członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. W 1999 roku zrealizował "Chłopaki nie płaczą" z Maciejem Stuhrem w roli głównej.

Pojawiał się w serialach telewizyjnych "Ekstradycja 2" oraz "Przeprowadzki". Zagrał rolę policjanta w serialu "Sfora". W latach 2007-2011 grał w serialu "Barwy szczęścia" emitowanym przez TVP2.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Olaf Lubaszenko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje