Reklama

​"Oblicze mroku": India Eisley podąża śladami swej matki

India Eisley ("Underworld: Przebudzenie"), córka Olivii Hussey, pamiętnej Julii z "Romea i Julii" Franco Zeffirellego (1968), zagrała główną rolę w horrorze "Oblicze mroku", który w kinach oglądać będziemy od 2 listopada. Jej bohaterka to nieśmiała nastolatka Maria, która zamienia się ze swym żądnym przemocy odbiciem w lustrze.

India Eisley ("Underworld: Przebudzenie"), córka Olivii Hussey, pamiętnej Julii z "Romea i Julii" Franco Zeffirellego (1968), zagrała główną rolę w horrorze "Oblicze mroku", który w kinach oglądać będziemy od 2 listopada. Jej bohaterka to  nieśmiała nastolatka Maria, która zamienia się ze swym żądnym przemocy odbiciem w lustrze.
India Eisley w filmie "Oblicze mroku" /Forum Film Poland /materiały dystrybutora

India pierwsze kroki w aktorstwie stawiała u boku swej matki. Olivia Hussey zadebiutowała w wieku zaledwie 15 lat - za rolę w filmie "Romeo i Julia" otrzymała Złoty Glob (1969). Inne jej filmy to m.in. "Śmierć na Nilu" (1978), gdzie partnerowała Bette Davis i Peterowi Ustinovowi, miniserial "Jezus z Nazaretu", kolejne dzieło Zeffirellego, czy "Przed sklepem jubilera" (1988).

W 2003 wystąpiła w tytułowej roli w telewizyjnym filmie "Matka Teresa" i to właśnie wówczas 10-letnia India pojawiła się na planie filmowym. Dwa lata później obie, matka i córka, znalazły się w obsadzie horroru "Headspace". W 2015 raz jeszcze pojawiły się razem na ekranie, w "Social Suicide", thrillerze pokazującym, jak daleko potrafią posunąć się nastolatki, aby zyskać uwagę w mediach społecznościowych. Film luźno nawiązywał do "Romea i Julii", przy czym tym razem to India była Julią, a Olivia wcieliła się w jej matkę.

"Oblicze mroku" to kolejna główna rola Indii, która swoje własne nastoletnie lata wspominała tak: "Jedynym momentem, gdy czułam się fajnym dzieciakiem w szkole, był ten, gdy mój tata odwoził mnie na rowerze. Potem zamieniałam się w całkowicie niefajną dziewczynkę, która nigdy się nie odzywała".

Reklama

W filmie, który wyszedł spod ręki Assafa Bernsteina, autora brutalnego serialu sensacyjnego "Fauda" (Netflix), występują także Jason Isaacs (seria "Harry Potter") i Mira Sorvino ("Jej Wysokość Afrodyta").

Maria (Eisley) to wyalienowana licealistka, gnębiona i upokarzana przez rówieśników. Zdesperowana dziewczyna zwierza się własnemu odbiciu w lustrze. Okazuje się wkrótce, że jej bliźniaczy, wyrozumiały i okazujący wsparcie lustrzany obraz to w rzeczywistości bezwzględna i głodna przemocy Airam. Następuje zamiana miejsc, która doprowadza do nieoczekiwanych i przerażających zdarzeń. Czy Airam to osobna postać, czy inna twarz tracącej zmysły i coraz bardziej złaknionej zemsty Marii?

"Oblicze mroku" w kinach od 2 listopada.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Oblicze mroku
Reklama
Reklama
Reklama