Reklama

Reklama

"Nowy świat": Białorusinka, Ukrainka i Afgańczyk w Polsce [zwiastun]

Jednym z 18 filmów, które rywalizować będą w Gdyni o Złote Lwy, jest "Nowy świat" w reżyserii Elżbiety Benkowskiej, Michała Wawrzeckiego i Łukasza Ostalskiego. Możemy już zobaczyć zwiastun obrazu.

Jedną z bohaterek "Nowego świata" jest Żanna (Olga Kavalay-Aksenova), która po opuszczeniu męża - białoruskiego opozycjonisty, mieszka u siostry w Warszawie

"Nowy świat" nie jest komedią romantyczną, tu miłość dotyka głębiej. Nie jest to dramat, bo nikt nie skarży się na to, co przyniósł mu los. To historia trójki młodych imigrantów, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w lepszym świecie... w Polsce. Poraniony wojenną traumą Afgańczyk, zagubiona we własnym ciele Ukrainka i uciekająca przed bolesną miłością Białorusinka. Co ich z nami łączy? Wszystko. Co nas z nimi dzieli? Wszystko - zapowiadają producenci obrazu

W podróży ku lepszemu, w uciecze od złego przyglądamy się losom trzech młodych imigrantów z Białorusi, Ukrainy i Afganistanu, dla których Polska stała się tytułowym Nowym Światem.

Reklama

Żanna - Białorusinka (Olga Kavalay-Aksenova), która wraz ze swoją córką, po opuszczeniu męża białoruskiego opozycjonisty, mieszka u siostry w Warszawie. Chce się od nich jak najszybciej wyprowadzić i stworzyć wreszcie normalne życie ze swoim chłopakiem. Jej plany komplikuje mąż, który ponownie zostaje aresztowany i w areszcie podpisuje lojalkę z tęsknoty za rodziną. Kogo Żanna wybierze? Czy posłucha głosu serca, czy tego, co podpowiada jej rozum?

Azzam - Afgańczyk (Hassan Akkouch), pracujący dla polskiej armii jako tłumacz jest traktowany jako zdrajca w swojej ojczyźnie. Po ewakuacji do Polski, nie potrafi otrząsnąć się z wojennych przeżyć. Cena jaką musi zapłacić za wolność okazuje się być bardzo wysoka. Czy odnajdzie się w nowym świecie, w którym zawsze będzie tym "obcym"?

Wiera - Ukrainka (Karina Minaeva), która ucieka do Polski, aby w tajemnicy przed rodziną dokonać operacji zmiany płci. Niespodziewana wizyta jej ojca oraz małego syna sprawia, że musi na nowo zmierzyć się z tym kim jest i z tym, kim chce się stać. Czy można być dobrym ojcem, w ciele kobiety?

Olga Kavalay-Aksenova to absolwentka Wyższej Szkoły Teatralnej imienia Szczepkina w Moskwie. Na stałe gra w teatrze Sfiera i Teatr.doc. Na swoim koncie ma ponad 20 ról. Między innymi w takich filmach jak "W głębi" i "Rozłam". Z kolei Karina Minaeva to transseksualna modelka z Ukrainy. Uczestniczka ukraińskiego Top Model. Rola w filmie "Nowy Świat" jest jej debiutem aktorskim.

"Nowy Świat" to dzieło reżyserskiego tercetu: Elżbieta Benkowska (autorka pokazywanej w Cannes krótkometrażowej "Oleny") - Michał Wawrzecki - Łukasz Ostalski. Za produkcję obrazu odpowiada Akson Studio ("Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Miasto 44"). Film trafi do kin w 2016 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nowy świat 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy