Reklama

Reklama

Nowy Nichols nadzieją kina

Nazwisko Nichols w świecie filmu jest powszechnie znane, za sprawą Mike'a Nicholsa ("Absolwent"). Na swoją markę Jeff Nichols, reżyser filmu "Uciekinier" ciągle pracuje. Wydaje się, że skutecznie.

Pomysł na film narodził się w jego głowie, gdy przeglądał archiwa Biblioteki Publicznej stanu Arkansas. W jednej z książek znalazł zdjęcie człowieka nurkującego w rzece. Nurek miał na sobie przedziwnie skonstruowany kostium. Ten wizerunek pobudził wyobraźnię młodego reżysera.

- Zacząłem się zastanawiać, kim on był, gdzie mieszkał i jak mogło wyglądać jego życie - opowiadał potem.

To trzeci film Nicholsa, a zarazem jego najbardziej ambitny projekt i zrealizowany z największym budżetem. - "Uciekinier" jest kulminacją wszystkiego, nad czym pracowałem jako pisarz i filmowiec - mówił.

Reklama

- Film opowiada o dwóch czternastoletnich chłopcach, którzy spotykają mężczyznę, ukrywającego się na wyspie pośrodku rzeki Missisipi. Ale tak naprawdę jest to film o miłości. O chłopcu, który rozpaczliwie szuka przykładów szczęśliwego związku - tłumaczy artysta.

Nichols próbował zrealizować tę historię przez ostatnią dekadę. Po tym, jak jego "Shotgun Stories" (2007) zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytyków, a "Take Shelter" (2011) zdobyło Grand Prix Tygodnia Krytyki w Cannes, udało mu się wreszcie zgromadzić potrzebne środki.

Artysta zdawał sobie jednak sprawę, że mierzy się z nader skomplikowanym zadaniem. - Wiedziałem, że nie będzie to łatwy film, ze względu na sceny kaskaderskie oraz realistyczne efekty, z których większość została przygotowana na planie - wspominał. - Wystrzały z broni palnej, sceny z motocyklem, węże, woda, to było czyste szaleństwo.

Nastoletni Ellis (Tye Sheridan) i Neckbone (Jacob Lofland) pomagają ukrywającemu się na wyspie na rzece Missisipi zbiegowi o imieniu Mud (Matthew McConaughey) w ucieczce przed wymiarem sprawiedliwości i łowcami nagród. Z wsparciem obu chłopców Mud próbuje też odzyskać swą miłość - Juniper (Reese Witherspoon).

"Uciekinier" w kinach od 31 maja.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeff Nichols

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama