Reklama

​Nowy film o Batmanie. Na jakim etapie wstrzymano prace z powodu koronawirusa?

W połowie marca z powodu pandemii koronawirusa wstrzymano prace na planach wszystkich produkcji hollywoodzkiego studia Warner Bros., w tym zdjęcia do nowego filmu o Batmanie. Na jakim etapie jest produkcja?

Robert Pattinson wciela się w postać Batmana

W reżyserowanym przez Matta Reevesa "The Batman" po raz pierwszy kostium człowieka-nietoperza założy Robert Pattinson. W wywiadzie dla portalu "Deadline" reżyser wyznał, na jakim etapie są aktualnie zdjęcia.

Reklama

"Film nie trafił póki co na stół montażowy. Właściwie nakręciliśmy dopiero jedną czwartą materiału. Przeglądam więc zarejestrowane ujęcia i czekam na to, co przyniesie czas. Zbyt wcześnie na to, by mówić, kiedy zdjęcia mogłyby zostać wznowione" - twierdzi Reeves.

Nie wiadomo, ile potrwa przymusowe wstrzymanie produkcji. Jeśli przedłuży się ono o kolejny miesiąc lub dwa, zagrożony może być termin premiery filmu, który został wyznaczony na 25 czerwca 2021 roku.

Tuż przed przerwą w zdjęciach filmowcy pracowali w Londynie, a w planach były przenosiny do Liverpoolu. Na pytanie o to, czy sceny, które miały być nakręcone w stolicy Anglii mogłyby zostać dokończone gdzie indziej, Reeves odpowiedział, że nie ma takiej możliwości.

Na pewno nie zmieni się scenariusz filmu.

"Dwa lata pracowałem nad tą historią i jest to bardzo przemyślana przeze mnie i moich współpracowników opowieść noir" - mówi w tym samym wywiadzie Reeves, który najwyraźniej nie zamierza wykorzystać przerwy w zdjęciach na dopracowanie scenariusza.

Cieszy się jednak z możliwości głębszego przemyślenia tego, co jeszcze czeka ekipę na planie filmu "The Batman".

"Kiedykolwiek byś nie kręcił, takie sytuacje się zdarzają. Niespodziewane wydarzenia na planie, których nie byłeś w stanie przewidzieć. (...) Wygląda na to, że otrzymaliśmy możliwość zgłębienia niektórych elementów filmu. Przy takich produkcjach nigdy nie masz wystarczającej ilości czasu na przemyślenie wszystkiego. Są bowiem wyjątkowo skomplikowane i zaplanowane na dużą skalę. Mam więc dłuższą chwilę na pomyślenie o tym, jak mam zamiar poradzić sobie z dużymi scenami, jakie są przede mną" - mówi Reeves.

W obsadzie filmu obok Roberta Pattinsona zobaczymy jeszcze m.in. Zoe Kravitz w roli Kobiety-Kota, Paula Dano jako Człowieka-Zagadkę, Colina Farrella jako Pingwina oraz Jeffreya Wrighta w roli komisarza Gordona.


PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: batman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje