Reklama

Nowe wideo z planu "Rust". Co się działo kilka dni przed tragedią?

W październiku 2021 roku na planie filmu "Rust" doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła operatorka Halyna Hutchins, a reżyser Joel Souza został ranny. NBC News opublikowało wideo z planu, nagrane kilka dni przed zdarzeniem. Słychać na nim, jak Alec Baldwin prosi wszystkich, by zeszli z linii strzału.

Aktor był także producentem westernu "Rust". To on trzymał broń, która wypaliła w kierunku operatorki i reżysera. Baldwin zeznał, że nie pociągnął za spust. Nie wiedział także, że broń została naładowana ostrą amunicją.

Na opublikowanym przez NBC News filmie, który został zarejestrowany kilka dni przed wypadkiem, Baldwin jest w trakcie kręcenia jednej ze scen. W pewnym momencie aktor kładzie się i celuje. Wtedy zwraca się do osoby będącej za kamerą: "Poczekaj chwilę, będę strzelał w prawo... Pójdziesz na drugą stronę? Nie chcę strzelać w twoim kierunku".

Reklama

Tragedia na planie "Rust": Co grozi Alecowi Baldwinowi?

W sprawie śmierci Hutchins zarzuty o nieodpowiedzialne obchodzenie się z bronią postawiono Baldwinowi i zbrojmistrzyni Hannah Gutierrez-Reed. Kobieta nie przyznała się do winy. Jej proces rozpocznie się w lutym 2024 roku. 

Sprawa Baldwina zostanie rozpatrzona w połowie stycznia. Wielka ława przysięgłych zdecyduje, czy może on odpowiadać za wypadek na planie. Gdyby aktor został uznany za winnego, groziłoby mu nawet 18 miesięcy w więzieniu.

Zdjęcia do "Rust" zostały przerwane po wypadku. Wznowiono je w maju 2023 roku. Zakończono je miesiąc później. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy