Reklama

Reklama

"Noe" zakazany w Chinach

Władze Chin zabroniły wyświetlania w kinach filmu "Noe: Wybrany przez Boga". Ta biblijna epopeja z Russellem Crowe'em w roli głównej z powodów religijnych została już zakazana w niektórych krajach muzułmańskich - piszą amerykańskie media branżowe.

Oficjalnie nie podano, dlaczego także Pekin wprowadził zakaz. Jednak amerykańskie czasopismo zajmujące się tematyką filmową "Hollywood Reporter" pisze, cytując źródło bliskie sprawie, że jest on w dużym stopniu spowodowany nieufnością komunistycznych władz Chin wobec tematów religijnych.

Z kolei dziennik "Los Angeles Times" twierdzi, że chodzi o czysto komercyjne względy.

Chiny pozwalają na wyświetlanie w roku ograniczonej liczby zagranicznych filmów, których niewielką część stanowią amerykańskie hity. W tym roku Pekin wydał już zgodę na wprowadzenie na ekrany m.in. "Godzilli", "Niesamowitego Spider-Mana 2" i "Kapitana Ameryki: Zimowego żołnierza".

Reklama

Film "Noe: Wybrany przez Boga", który w Stanach Zjednoczonych w ciągu sześciu tygodniu zarobił prawie 100 mln dolarów, to historia Noego i jego arki, wzbogacona dodatkowym przekazem ekologicznym, jako że Noe i jego rodzina są wegetarianami.

W krajach muzułmańskich powodem zakazu była religijna tematyka filmu. Według cenzorów obraz ten nie powinien być wyświetlany w kinach, gdyż islam zakazuje przedstawiania proroka Mahometa oraz jego towarzyszy.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Noe: Wybrany przez Boga | zakazane | China

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy