Reklama

Nocny Maraton Filmowy dla fanów s-f

ENEMEF: Noc s-f to propozycja dla fanów futurystycznych wizji, obcych cywilizacji i niesamowitych efektów specjalnych. Kolejny Nocny Maraton Filmowy odbędzie się w piątek, 16 sierpnia, w 26 kinach sieci Multikino w całej Polsce.

Okazją do prezentacji akurat takiego repertuaru jest premiera "Elizjum" - najnowszego filmu twórców przełomowego "Dystryktu 9".

Reklama

Wszystkie prezentowane tej nocy filmy to nie tylko doskonale zrealizowane produkcje, ale także niezwykle wciągające historie. Widzowie obejrzą cztery filmy: "Elizjum", "Dystrykt 9", "Looper - pętla czasu" i "1000 lat po Ziemi".

"Elizjum" na ekranach polskich kin zadebiutuje 16 sierpnia. W 2159 roku obok siebie żyją: bardzo bogaci ludzie na sztucznej stacji Elysium i reszta na przeludnionej, zniszczonej Ziemi. Sekretarz Rhodes (Jodie Foster) za wszelką cenę chce zachować luksusowy styl życia obywateli stacji. Ziemianie podejmują próby przedostania się na Elysium. Jeden z nich Max (Matt Damon) zgadza się podjąć niebezpieczną misję, która może nie tylko ocalić jego życie, ale także wprowadzić równowagę na świecie.

"Dystrykt 9" to zaskakujący obraz współczesnego świata, w którym przybysze z kosmosu żyją obok nas. Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przybyli 28 lat temu na Ziemię. Ludzie odizolowali ich w dystrykcie 9 - zamkniętej dzielnicy Johannesburga. Powołana do jej nadzoru specjalna firma nie dba jednak o przybyszy. Prawdziwym celem korporacji są badania nad odebraną im niezwykłą bronią. Do jej obsługi potrzebne jest jednak DNA obcych. Konflikt między gospodarzami a emigrantami wybucha, kiedy pracownik korporacji, zarażony nieznanym wirusem, zmienia swój kod genetyczny.

"Looper" opowiada historię płatnego zabójcy, pracującego dla mafii, który został wysłany do przeszłości, gdzie likwiduje przysyłanych mu z przyszłości ludzi i pozbywa się ich ciał. Wszystko idzie gładko do momentu, w którym główny bohater w przysłanym mu celu rozpoznaje... samego siebie. W filmie zagrali: Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt, Piper Perabo, Jeff Daniels, Paul Dano, Emily Blunt.

"1000 lat po Ziemi" - akcja filmu toczy się tysiąc lat po tym, jak ludzie zostali zmuszeni do opuszczenia Ziemi. Pewnego dnia rozbija się tam pojazd kosmiczny, w którym znajdują się nastoletni Kitai Raige i jego ojciec Cypher. Ziemia nie jest już bezpieczna, bowiem osiedliły się na niej nowe gatunki zwierząt, poza tym w czasie wypadku pewna istota wymknęła się spod kontroli, co spowodowało podwójne niebezpieczeństwo dla ojca i syna. W główne role wcielili się Will Smith oraz jego 14-letni syn Jaden Smith.

ENEMEF: Noc S-F odbędzie się w 26 kinach sieci Multikino:

- Bydgoszcz: Multikino
- Elbląg: Multikino
- Gdańsk: Multikino
- Gdynia: Multikino
- Kielce: Multikino
- Koszalin: Multikino
- Kraków: Multikino
- Łódź: Silver Screen
- Poznań: Multikino Malta
- Poznań: Multikino 51
- Radom: Multikino
- Rumia: Multikino
- Rybnik: Multikino
- Rzeszów: Multikino
- Słupsk: Multikino
- Szczecin: Multikino
- Tychy: Multikino
- Warszawa: Multikino Złote Tarasy
- Warszawa: Multikino Ursynów
- Warszawa: Multikino Wola
- Warszawa: Multikino Targówek
- Włocławek: Multikino
- Wrocław: Multikino Arkady
- Wrocław: Multikino Pasaż Grunwaldzki
- Zabrze: Multikino
- Zgorzelec: Multikino.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę ENEMEF.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: multikino | maraton | nocny | kino | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje