Reklama

Reklama

"Nina": Nietypowy miłosny trójkąt

Premiera reżyserskiego debiutu Olgi Chajdas "Nina" odbędzie się na rozpoczynającym się 24 stycznia festiwalu filmowym w Rotterdamie. Główne role w opowieści o miłosnym trójkącie zagrali: Eliza Rycembel, Julia Kijowska i Andrzej Konopka.

Eliza Rycembel (P) i Julia Kijowska (L) w filmie "Nina"

Tytułowa bohaterka filmu Chajdas to nauczycielka, która nie może mieć dzieci (w tej roli Julia Kijowska). Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem (Andrzej Konopka), znaleźli idealną kandydatkę na surogatkę. Magda (Eliza Rycembel) to pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko.

"Nina" to historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów. To opowieść o gwałtownym uczuciu, w którym tradycyjne podziały nie istnieją.

Reklama

Współautorką scenariusza "Niny" jest Marta Konarzewska, autorka głośnego tekstu "Jestem nauczycielką i jestem lesbijką", opublikowanego na łamach 'Gazety Wyborczej".

Dla Olgi Chajdas "Nina" jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim.

Za montaż filmu odpowiedzialna jest reżyserka Kasia Adamik, prywatnie partnerka Olgi Chajdas.

W obrazie, obok Rycemberl, Kijowskiej i Konopki, zobaczymy także Marię Peszek, Katarzynę Gniewkowską oraz słowacka aktorkę Tatianę Pauhofovą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Olga Chajdas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy