Reklama

Reklama

Nie żyje Ted White. Aktor z "Piątku trzynastego" miał 96 lat

Nie żyje Ted White. Amerykański aktor i kaskader zmarł w piątek, 14 października. Jego najpopularniejszą rolą był zamaskowany Jason z serii horrorów "Piątek trzynastego".

Ted White: Kariera

Ted White urodził się 25 stycznia 1926 roku. Podczas studiów na University of Oklahoma dołączył do drużyny futbolu amerykańskiego. Zawodowo związał się jednak z aktorstwem oraz kaskaderstwem. Karierę rozpoczął na przełomie lat 40. i 50. Dublował takich aktorów jak Clark Gable, Lee Marvin, John Wayne, Fess Parker i Richard Boone. 

Można go było zobaczyć w takich produkcjach jak:  "Miłość, szmaragd i krokodyl", "Daniel Boone", "Gwiezdny przybysz", "Tron", "Niefortunna zmiana" czy "Pierwsza liga". Jako kaskader wystąpił w ponad 90. filmach, a jako aktor w aż 150.  

Reklama

Ted White jako zamaskowany morderca

Największą popularność przyniosła mu jednak rola zamaskowanego mordercy Jasona z filmu "Piątek, trzynastego IV: Ostatni rozdział". Producenci zaproponowali mu udział w dwóch kolejnych filmach z serii. Aktor jednak odmówił, ponieważ... wstydził się tej roli. Po latach przyznał, że był w błędzie i żałował odrzucenia propozycji. 

Ted White: Śmierć

Informację o śmierci aktora poinformowała jego rodzina. Ted White odszedł we śnie 14 października w wieku 96 lat. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ted White | piątek trzynastego

Reklama

Reklama

Reklama