Reklama

Reklama

​Nie żyje Sonny Chiba. Aktor znany z filmu Quentina Tarantino "Kill Bill" miał 82 lata

Nie żyje japoński aktor Sonny Chiba. Sławę przyniosła mu rola Hattoriego Hanzo w serii Quentina Tarantino "Kill Bill". Zmarł w czwartek, 19 sierpnia, w szpitalu w Tokio.

Nie żyje japoński aktor Sonny Chiba. Sławę przyniosła mu rola Hattoriego Hanzo w serii Quentina Tarantino "Kill Bill". Zmarł w czwartek, 19 sierpnia, w szpitalu w Tokio.
Sonny Chiba (1939-2021) /Chesnot /Getty Images

Sonny Chiba od początku sierpnia przebywał w szpitalu, gdzie leczył się na chorobę związaną z koronawirusem. Jak podaje biuro Astraia, które zajmowało się sprawami Chiby, aktor nie był zaszczepiony przeciwko COVID-19. Dlaczego się nie zaszczepił, nie wiadomo.

Informacje o śmierci aktora pojawiły się od razu we wszystkich branżowych magazynach. Na swym Twitterze w specjalny sposób pożegnała go Amerykańska Akademia Filmowa, przyznająca Oscary.

Sonny Chiba: Jak trafił do Hollywood?

Sonny Chiba rozpoczął karierę aktorską jeszcze w latach 60. XX wieku.

W rodzinnym kraju wystąpił w ponad stu filmach z gatunku sztuk walki. Jego umiejętności - osobiście wykonywał większość popisów kaskaderskich - zwróciły uwagę Quentina Tarantino, który unieśmiertelnił aktora w swoim scenariuszu do filmu "Prawdziwy romans".

Reklama

Główny bohater tego filmu Tony'ego Scotta spędza swoje urodziny na potrójnym nocnym seansie filmów z serii "Uliczny wojownik" z Sonnym Chibą w roli głównej.

Sonny Chiba i Quentin Tarantino, czyli "Kill Bill"

To, co zaczęło się od urywków filmu widzianych na dużym ekranie w trakcie "Prawdziwego romansu", zamieniło się we współpracę Chiby i Tarantino.

Japoński aktor wcielił się w głośnej produkcji Tarantino "Kill Bill" w postać legendarnego miecznika, specjalizującego się w wyrobie mieczów samurajskich - Hattoriego Hanzo. Rola ta przyniosła mu popularność, która jednak nie zamieniła się w dłuższą przygodę z Hollywood. Chiba wrócił do Japonii, gdzie kontynuował swoją karierę aktorską.

Kim był Sonny Chiba?

Urodził się 23 stycznia 1939 roku w Fukuoka w Japonii. Sonny Chiba w młodości był utalentowanym gimnastykiem, później zainteresował się karate. W 1965 roku Chiba zdobył czarny pas w karate. Miał również czarne pasy w judo, kendo i innych sztukach walki.

W 1980 roku otworzył szkołę, w której kształceni byli przyszli adepci aktorskiego fachu. Najbardziej znanym wśród nich jest Hiroyuki Sanada, który z powodzeniem kontynuuje karierę w Hollywood.

Wraz ze śmiercią Sonny'ego Chiby media społecznościowe obiegły pożegnania popularnego aktora i fragmenty filmów z jego udziałem.


PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kill the Bill

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL