Reklama

Reklama

Nie żyje Julie Powell. Jej historia była inspiracją dla filmu "Julie i Julia"

Zmarła Julie Powell, pisarka i autorka bloga kulinarnego "Julie/Julia Project", który stał się inspiracją do filmu Nory Ephron z Meryl Streep i Amy Adams w rolach głównych. Miała 49 lat.

Zmarła Julie Powell, pisarka i autorka bloga kulinarnego "Julie/Julia Project", który stał się inspiracją do filmu Nory Ephron z Meryl Streep i Amy Adams w rolach głównych. Miała 49 lat.
Julie Powell na premierze filmu "Julie i Julia" (2009) / Kevin Winter /Getty Images

Julie Powell nie żyje

Informację o śmierci Julie Powell potwierdził jej mąż w rozmowie z gazetą "The New York Times". Pisarka zmarła w swoim domu w Oliverbridge niedaleko Nowego Jorku. Przyczyną śmierci kobiety było zatrzymanie akcji serca.

Na swoim blogu Julie Powell opisywała, jak przygotowuje dania według przepisów z legendarnej książki kucharskiej znanej amerykańskiej kucharki Julii Child. Blog szybko zyskał dużą popularność, po kilku miesiącach obserwowało go ponad 400 tysięcy użytkowników. W 2005 roku zamieszczane na nim przepisy zostały wydane w formie książki "Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen".

Reklama

Blog "Julie/Julia Project" stał się inspiracją do filmu Nory Ephron "Julie i Julia", w którym główne role zagrały hollywoodzkie gwiazdy Meryl Streep i Amy Adams.

"Julia i Julia" na Polsat Box Go

Film "Julia i Julia" można obejrzeć na platformie Polsat Box Go - kliknij tutaj!

Jaka jest fabuła filmu?

Julie Powell (Amy Adams) jest znudzoną swoją pracą sekretarką. Kobieta dotarła do punktu, w którym musi zmienić coś w swoim życiu. Pewnego dnia wpada na pomysł, aby w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej swojej idolki, Julii Child (Meryl Streep).

Swoje doświadczenia w kuchni kobieta zaczyna opisywać na blogu. Ten zdobywa coraz większą popularność czytelników. Nagle pół Ameryki dopinguje Julie do zrealizowania zadania, jakie przed sobą postawiła. Czy dziewczyna sprosta wyzwaniu? Jakie konsekwencje dla jej związku i dalszego życia będzie miała ta z pozoru błaha zabawa?

Meryl Streep za swoją kreację w tej produkcji otrzymała wiele prestiżowych wyróżnień - m.in. nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz statuetkę Złotego Globa.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy