Reklama

Nie żyje Hugh Keays-Byrne. Sławę przyniosła mu rola w filmie "Mad Max"

Hugh Keays-Byrne nie żyje. Brytyjsko-australijski aktor najbardziej znany był z ról w filmach George'a Millera - "Mad Max" z 1979 roku i "Mad Max: Na drodze gniewu" z 2015 roku. Miał 73 lata.

Hugh Keays-Byrne nie żyje. Brytyjsko-australijski aktor najbardziej znany był z ról w filmach George'a Millera - "Mad Max" z 1979 roku i "Mad Max: Na drodze gniewu" z 2015 roku. Miał 73 lata.
Hugh Keays-Byrne na premierze filmu "Mad Max: Na drodze gniewu" (2015) /Frank Trapper /Getty Images

Hugh Keays-Byrne, który mieszkał w ostatnich latach życia na wybrzeżu Nowej Południowej Walii, był uwielbiany przez fanów za role w filmach George'a Millera.

W 1979 roku aktor zagrał Obrzynacza w filmie "Mad Max". Z kolei w 2015 roku wrócił po latach do serii "Mad Max" w produkcji "Mad Max: Na drodze gniewu", gdzie wcielił się w Wiecznego Joe.

Aktor zmarł w środę, 2 grudnia, w szpitalu. Informację o śmierci aktora zamieścił na Twitterze m.in. reżyser filmowy Ted Geoghegan.

"Hugh Keays-Byrne, niedoceniony bohater kina australijskiego, zmarł w wieku 73 lat. (...) Kształtował się w Royal Shakespeare Company i był absolutnie wspaniałym człowiekiem, który walczył o środowisko naturalne i kwestie humanitarne. To jego zdjęcie z początku tego roku mówi wszystko" - napisał twórca.

Reklama

Hugh Keaysa-Byrne'a na Twitterze pożegnała również Charlize Theron, która w filmie "Mad Max: Na drodze gniewu" zagrała jedną z głównych ról.

"To niesamowite, że mogłeś tak dobrze zagrać złego wodza, a miałeś taką miłą, piękną duszę. Będzie mi Ciebie bardzo brakowało, mój przyjacielu" - napisała hollywoodzka aktorka.

Huge Keays-Byrne urodził się 18 maja 1947 roku w Srinagarze, w Indiach. Miał brytyjskich rodziców i jego rodzina aktora przeniosła się do Anglii, kiedy był młodym chłopcem. Tam mógł rozwijać swoje aktorskie zainteresowania.

Jego pierwszą rolą był występ w brytyjskiej serii "Boy Meets Girl" w 1967 roku. W 1973 roku aktor wyjechał do Australii wraz z Royal Shakespeare Company, gdzie występował w produkcji Petera Brooksa "A Midsummer Night's Dream". Po tournee, Huge Keays-Byrne postanowił zostać w Australii.

Na wielkim ekranie zadebiutował w 1974 roku w filmie "Stone". Potem można było go podziwiać w takich filmach, jak "Człowiek z Hong Kongu", "Szalony pies Morgan", "Snapshot" czy "Reakcja łańcuchowa".

Światową sławę zapewniła mu współpraca z Georgem Millerem. W filmie "Mad Max" zagrał główną rolę złoczyńca, szefa gangu Obrzynacza. Po latach wrócił do serii i wcielił się w czarny charakter Wiecznego Joe w filmie "Mad Max: Na drodze gniewu".

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy