Reklama

Reklama

"Nie zawsze jestem menelem"

- Ja nie mam nic przeciwko takiemu obsadzaniu mnie. Jeśli uważają, że w takim repertuarze jestem dobry - to ja się zgadzam - tak o rolach, które dostaje od polskich reżyserów mówił w rozmowie z INTERIA.PL Henryk Gołębiewski (tytułowy "Edi").

Aktor zagrał w najnowszym klipie Macieja Maleńczuka "Podróż za jeden uśmiech", na planie którego spotkał się ze swoim dawnym ekranowym kolegą - Filipem Łobodzińskim. Obydwaj panowie występowali kiedyś w filmie pod takim tytułem.

Potem był wielki come back Gołębiewskiego, którego na nowo odkrył Piotr Trzaskalski w swym debiutanckim "Edim". Od tego czasu aktor wystąpił w szeregu polskich produkcji, grając głównie epizody o menelskim zabarwieniu.

- Ale w "Niani" zagrałem policjanta, więc nie zawsze jestem menelem - zareagował Gołębiewski.

Reklama

- Kiedyś jeden z aktorów powiedział, że nie zagrałby nigdy w życiu Hamleta. A ja zawsze mówię, że dopóki nie spróbuję czegoś zagrać, to nie będę wiedział. Nie zawsze gram pod budką z piwem - dodał aktor.

Teraz Gołębiewskiego będziemy mogli zobaczyć w teledysku Maleńczuka. Jak trafił na plan?

- To bardzo proste. Dostałem propozycję, zgodziłem się i jestem. Kilkadziesiąt lat temu zagrałem w serialu "Podróż za jeden uśmiech" razem z Filipem Łobodzińskim. Teraz reżyser teledysku wpadł na pomysł, żeby powrócić do tej historii i pokazać nas jako dorosłych ludzi. Ja w tym teledysku jestem wolnym człowiekiem, nie różniącym się niczym od ludzi, których codziennie mijamy na ulicy - powiedział aktor.

Być może nie będzie to ostatnie spotkanie Gołębiewskiego z Łobodzińskim?

- Chciałbym, chociaż pomysłu nie mam. Pomysły mają scenarzyści, ludzie którzy piszą. A później reżyser dobiera do tych pomysłów ludzi. Być może stanie się kiedyś tak - a jesteśmy z Filipem w jednej agencji aktorskiej - że może zagramy jeszcze razem. Wszystko jest możliwe i może nam się uda - zakończył aktor.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Henryk Gołębiewski | Podróż za jeden uśmiech | to ja | aktor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL