Reklama

Reklama

Nicole Kidman ponad prawem? Dlaczego zwolniono ją z kwarantanny?

Nicole Kidman jest obecnie w Hongkongu, gdzie pracuje nad nową produkcją "The Expats". Spore oburzenie wywołał fakt, że władze zwolniły ją z odbywania obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny. Skąd taka decyzja?

Nicole Kidman jest obecnie w Hongkongu, gdzie pracuje nad nową produkcją "The Expats". Spore oburzenie wywołał fakt, że władze zwolniły ją z odbywania obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny. Skąd taka decyzja?
Nicole Kidman nie musi odbywać obowiązkowej kwarantanny w Hongkongu /Chelsea Guglielmino /Getty Images

Nicole Kidman przyleciała kilka dni temu prywatnym samolotem z Sydney do Hongkongu. W związku z pandemią i zgodnie z obowiązującym prawem, osoby zaszczepione przybywające z Australii muszą poddać się kwarantannie, która trwa 14 dni i odbywa się w jednym z wyznaczonych do tego celu hoteli.

Nicole Kidman zwolniona z kwarantanny

Dlaczego zatem Nicole Kidman została zwolniona z tego obowiązku. Czyżby aktorka stałą poza prawem? Władze Hongkongu uznały, że jej pobyt "sprzyja rozwojowi gospodarki Hongkongu".

"W omawianej sprawie udzielono zezwolenia na wyjazd do Hongkongu ze zwolnieniem z kwarantanny, w celu wykonywania wyznaczonej pracy zawodowej, mając na uwadze, że sprzyja to rozwojowi gospodarki Hongkongu" - oświadczył urzędnik Rzecznik Biura Handlu i Rozwoju Gospodarczego, pytany o tę kwestię przez lokalne media.

Reklama

Decyzja władz wywołała oburzenie nie tylko w lokalnych mediach. Podnoszone są pytania, czy znane osoby i bogate hollywoodzkie gwiazdy powinny być traktowane podczas pandemii w szczególny sposób. "Choroba nie wybiera" - napisał miejscowy dziennikarz.

Nicole Kidman zamieszkała w willi na Wzgórzu Wiktorii, skąd roztacza się wspaniały widok na całą wyspę. Wynajem tej posiadłości kosztuje, w przeliczeniu na złotówki, 330 tys. za miesiąc. Aktorka ma zostać w Hongkongu do października.

Serial "The Expats" oparty będzie na powieści "The Expatriaties" (2016) autorstwa Janice Y.K. Lee. Książka opowiada o życiu trzech zamożnych Amerykanek w środowisku hongkońskich ekspatów, czyli wysokiej klasy specjalistów, którzy z własnej woli pracują za granicą.

Kidman jest tym razem producentką wykonawczą. Nie ujawniono, czy zagra również jedną z ról. Serial wyreżyseruje mieszkająca w USA, ale pochodząca z Chin, Lulu Wang ("Kłamstewko").

Czytaj więcej: Nicole Kidman miała kompleksy! Z jakiego powodu?

Nicole Kidman: Dziewczyna z Honolulu

Nicole Kidman urodziła się 20 czerwca 1967 roku w Honolulu na Hawajach, gdzie jej ojciec, Australijczyk żydowskiego pochodzenia, Anthony David Kidman, prowadził badania nad rakiem. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych do czwartego roku życia, potem przeprowadziła się z rodzicami do Sydney w Australii.

Zaczynała w teatrze ulicznym, skąd trafiła do australijskiej telewizji. Na arenie międzynarodowej pojawiła się w 1989 roku. Wtedy to zagrała główną rolę w thrillerze "Martwa cisza". Rok później zadebiutowała w Hollywood u boku swojego przyszłego męża, Toma Cruise'a, w filmie "Szybki jak błyskawica".

Aktorzy ponownie pojawili się razem na ekranie w 1992 roku w "Za horyzontem", a także w 1999 w głośnym filmie erotycznym "Oczy szeroko zamknięte" Stanleya Kubricka. Kidman i Cruise byli wówczas jedną z najgorętszych gwiazdorskich par. Adoptowali razem dwoje dzieci: córka Izabellę i syna Connora. Rozstali się w lutym 2001 roku.

Czytaj więcej: Jak wygląda córka Toma Cruise'a i Nicole Kidman? Ma już 29 lat

Nicole Kidman podbija Hollywood!

Największymi przebojami w karierze Kidman były niewątpliwie filmy: "Batman Forever" i "Za wszelką cenę". Za ten drugi otrzymała Złotego Globa. Status gwiazdy przyniosła jej także znakomita rola w dramacie Jane Campion "Portret damy". Najbardziej udanym pod względem zawodowym był dla aktorki rok 2001. Za występ w filmie "Moulin Rouge!" została nominowana do Oscara, a film "Inni" z jej udziałem otrzymał aż siedem nagród Goya.

W 2003 roku Kidman zdobyła Oscara, nagrodę BAFTA, Złoty Glob i Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie za niezwykłą rolę brytyjskiej pisarki Virginii Woolf w filmie "Godziny" w reżyserii Stephena Daldry'ego.

W kolejnych latach zagrała w tak głośnych filmach, jak "Wzgórze nadziei", "Tłumaczka", "Nine: Dziewięć", "Droga do zapomnienia", "Grace, księżna Monako", "Królowa pustyni", "Na pokuszenie", "Paddington" i "Gorący temat".

Ostatnio aktorka regularnie pojawia się w serialach. Widzowie mogli ją oglądać w miniserialu HBO "Wielkie kłamstewka" oraz w serialach "Od Nowa" i "Nine Perfect Strangers".

Życie prywatne i operacje plastyczne

W 2005 roku gwiazda poznała pochodzącego z Nowej Zelandii piosenkarza muzyki country, Keitha Urbana. Para pobrała się w czerwcu 2006 roku. Mają razem dwie córki: 8-letnią Sunday Rose i młodszą o dwa lata Faith Margaret.

Kidman długo przekonywała, że jej młody wygląd i idealnie gładka skóra twarzy jest zasługą jogi i zdrowej żywności. Nikt nie miał jednak wątpliwości, że wieczną młodość australijska aktorka zawdzięcza medycynie estetycznej. Dopiero w 2011 roku, okrzyknięta królową botoksu, gwiazda przyznała się do korzystania z zabiegów.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nicole Kidman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama