Reklama

Nicolas Cage w kontynuacji filmu "Pan życia i śmierci". "Uroczy diabeł"

W marcu 2024 roku w Maroku rozpoczną się zdjęcia do kontynuacji filmu „Pana życia i śmierci”. W głównej roli powróci Nicolas Cage.

W marcu 2024 roku w Maroku rozpoczną się zdjęcia do kontynuacji filmu „Pana życia i śmierci”. W głównej roli powróci Nicolas Cage.
NIcolas Cage w filmie "Pan życia i śmierci" / Image Capital Pictures /Agencja FORUM

Szef mieszczącej się w Tangerze firmy produkcyjnej Kasbah Films, Karim Debbagh, opowiedział o najbliższych planach swojej firmy podczas Festiwalu Filmowego w Marrakeszu. Jak zdradził, aktualnie jest na etapie poszukiwania lokacji do drugiej części "Pana życia i śmierci". Początek zdjęć do tego filmu planowany jest na marzec 2024 roku. Potrwają one około czterdziestu dni. 

"Próbujemy znaleźć odpowiednie lokacje w pięciu afrykańskich krajach takich jak: Libia, Egipt, Senegal i Mali, jak również w kilku krajach Bliskiego Wschodu. W Maroku znaleźliśmy już prawie wszystko. Sama Casablanca jest tak zróżnicowana, że możesz znaleźć tam miejsca wyglądające zarówno jak Senegal, jak i luksusowe dzielnice Kalifornii. Z kolei w Marrakeszu odnajdziesz miejsca podobne do Libii, Jemenu czy Syrii" - powiedział Debbagh w rozmowie z portalem Variety.

Hollywoodzcy filmowcy mogą liczyć w Maroku na ulgi podatkowe, które zostały ostatnio zwiększone do 30 proc. Ekipa drugiej części "Pana życia i śmierci" liczyć będzie około pół tysiąca członków, z czego sporą część stanowić będą miejscowi pracownicy. "Specjaliści z Maroka w ostatnich latach zostali świetnie wyszkoleni dzięki wielkim produkcjom, w których brali tu udział. Otworzyły się też wspaniałe szkoły, które kształcą młodych adeptów kina" - chwali marokański producent.

Film "Pan życia i śmierci" opowiada historię Jurija Orłowa, który dzięki rozpadowi Związku Radzieckiego dorabia się fortuny na handlu bronią. Jednak im więcej zarabia, tym większe ma wyrzuty sumienia. W kontynuacji filmu Orłow dowie się o tym, że ma dorosłego syna Antona, który też handluje bronią i chce być w tym lepszy niż ojciec. Anton formuje grupę najemników, których zadaniem jest walka w prowadzonych przez Amerykę konfliktach na Bliskim Wschodzie. Tak rozpoczyna się gorzka, międzypokoleniowa rywalizacja ojca i syna. W roli Antona wystąpi Bill Skarsgard.

Reklama

"Zostało tak wiele do odkrycia, jeśli chodzi o tych bohaterów. Najlepiej określił to Platon: 'Tylko martwi zobaczyli koniec wojny'. Czekam z niecierpliwością na spędzenie więcej czasu z tymi uroczymi diabłami, jakimi są Orłow i jego nieślubny syn" - mówił w maju reżyser Andrew Niccol.

Najlepsza rola w karierze Nicolasa Cage'a?

Już 12 stycznia na ekrany polskich kin trafi najnowszy film Nicolasa Cage'a "Dream Scenario".

Wciela się w nim w rolę niezdarnego profesora, który pewnej nocy staje się celebrytą szczególnej kategorii. Z nieznanych przyczyn zaczął masowo pojawiać się w cudzych snach. Borgli tworzy nieodparcie śmieszną komedię z fenomenalnym Cage’em, a jednocześnie eksploruje społeczny fenomen stawania się viralem.

Krytycy uznali już kreację Cage'a za jedną z najlepszych ról w jego karierze.


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Nicolas Cage | Pan życia i śmierci
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama