Reklama

Natalie Portman wspomina niezręczne spotkanie z królem Karolem III. Naprawdę o to zapytał?

Natalie Portman jest w trakcie promocji "Obsesji" Todda Haynesa, swego najnowszego filmu. Podczas wizyty w programie "Watch What Happens Live" Andy'ego Cohena aktorka wspomniała o swoim spotkaniu z obecnym brytyjskim monarchą. Karol III miał zadać jej niezręczne pytanie podczas londyńskiej premiery "Gwiezdnych wojen, epizodu I: Mrocznego widma" w 1999 roku. Z kolei podczas występu w "Drew Barrymore Show" zdradziła, czego nigdy nie zrobi dla roli.

"Pamiętam, że książę Karol — wtedy był księciem Karolem — spytał mnie, czy grałam w oryginalnych ['Gwiezdnych wojnach']" - wyznała aktora, czemu towarzyszył śmiech prowadzącego i publiczności.

"Odpowiedziałam mu, że mam osiemnaście lat" - kontynuowała gwiazda "Czarnego łabędzia". "Niemniej zachowywał się przyjaźnie". 

"Mroczne widmo" weszło do kin w 1999 roku. Filmy z oryginalnej trylogii miały swą premierę kolejno w 1977, 1980 i 1983 roku. Portman przyszła na świat w 1981 roku.

Reklama

Natalie Portman: Czego nigdy nie zrobi dla roli?

Z kolei podczas występu w "The Drew Barrymore Show" aktorka została zapytana, czego na pewno nigdy nie zrobi dla roli. Portman stwierdziła, że nie zagra bez ubrania. "Czy to naprawdę pruderyjne?" - kontynuowała. 

"Zawsze powtarzałam, że nie chcę, żeby moje dzieci znalazły zdjęcia z tych momentów w sieci" - tłumaczyła zdobywczyni Oscara. Drew Barrymore, prowadząca show, która swego czasu pozowała bez ubrania w sesjach zdjęciowych i przed kamerami, dodała: "Kiedy ja to robiłam, nie zdawałam sobie sprawy, że będzie coś takiego jak 'sieć'. Myślałam: 'Na pewno ktoś znajdzie stary magazyn pod łóżkiem jakiegoś oblecha w jego domu'" - śmiała się, ale po chwili zwróciła się do publiczności: "Kochani, nikogo nie osądzajmy".

"Obsesja": O czym opowiada film?

Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic — i swojej wersji prawdy- brzmi oficjalny opis filmu.

W rolach głównych — laureatki Oscara: Natalie Portman i Julianne Moore, które po raz kolejny typowane są do nominacji Amerykańskiej Akademii Filmowej 2024 w kategoriach Najlepsza aktorka pierwszoplanowa i drugoplanowa.

Obok dwóch weteranek Hollywood w filmie pojawia się Charles Melton, który za przełomową rolę w "Obsesji" zdobywa kolejne branżowe nagrody, a najważniejsi krytycy już teraz przewidują jego nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.

"Obsesja" Todda Haynesa jest dostępna od 1 grudnia w Stanach Zjednoczonych na platformie Netflix. Od 5 stycznia 2024 film będzie można oglądać w polskich kinach. Nie trafi on do oferty polskiego Netfliksa.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama