Reklama

Natalie Portman rozmawia z Olgą Tokarczuk. "To był zaszczyt"

Natalie Portman prowadzi na Instagramie poświęcony książkom profil Natalie’s Book Club. W opublikowanym w środę nagraniu laureatka Oscara przeprowadziła rozmowę z polską noblistką Olga Tokarczuk.

Natalie Portman prowadzi na Instagramie poświęcony książkom profil Natalie’s Book Club. W opublikowanym w środę nagraniu laureatka Oscara przeprowadziła rozmowę z polską noblistką Olga Tokarczuk.
Natalie Portman i Olga Tokarczuk /Majewski/Niemiec /AKPA

"To był zaszczyt móc porozmawiać z Olgą Tokaczuk" - napisała Natalie Portman, dodając, że "Prowadź swój pług przez kości umarłych" została wybrana we wrześniu 2022 roku książką miesiąca Natalie’s Book Club.

Amerykańska aktorka przyznała, że w pisarstwie Tokarczuk uwielbia powiązanie ludzi z porządkiem natury - "drzewami, rzekami i zwierzętami". Wyraziła również zdumienie, że polska pisarka pisała "Prowadź swój pług przez kości umarłych" równolegle z monumentalnymi "Księgami Jakubowymi".

Reklama

Laureatka Oscara ma polskie korzenie. Jej dziadkowie od strony ojca mieszkali w Rzeszowie. Natalie Portman odwiedziła Polskę w 2015 r. Była wtedy gościem organizowanych w Krakowie warsztatów audiowizualnych Sławomira Idziaka.

"Fantastycznie być tutaj, nigdy wcześniej nie byłam w Polsce! Moja rodzina z obu stron ma polskie korzenie, więc to niesamowite wyobrazić sobie, że mogłam się tu urodzić" - mówiła w 2015 roku.

Natalie Portman odwiedzi Poznań

W połowie maja Natalie Portman odwiedzi Poznań. Laureatka Oscara będzie jedną ze speakerek podczas Impact'23 - jednego z najważniejszych wydarzeń technologiczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Słynna aktorka, która w ostatnich latach zasłynęła również jako działaczka oddana walce o równouprawnienie kobiet i dostęp do edukacji dla dziewcząt na całym świecie, niedawno wydała książkę. "Natalie Portman's Fables" z inicjatywy Impact zostanie wydana również w Polsce. Debiutancka książka obrazkowa gwiazdy stała się bestsellerem na liście "New York Timesa".

Urodzona w 1981 roku Natalie Portman jest jedną z najbardziej uznanych i najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Od czasu swojego genialnego debiutu w "Leonie zawodowcu" aktorka konsekwentnie prowadzi swoją karierę i zdobywa kolejne nagrody - między innymi Złoty Glob i Oscara. Amerykański komik i prowadzący popularny talk-show David Letterman nazwał ją "nową Audrey Hepburn".

Przepustkę do wielkiej kariery zapewniła jej rola Matyldy w filmie "Leon zawodowiec", ale gwiazda zadbała, by widownia o niej nie zapomniała. Widzom szczególnie zapadła w pamięć w filmach: "Bliżej", "V jak Vendetta", "Czarny łabędź", "Thor", czy "Jackie". 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Olga Tokarczuk | Natalie Portman

Reklama

Reklama

Reklama