Reklama

​Natalie Portman: Piękny umysł Hollywood

Ta zima bez wątpienia należy do Natalie Portman. Na początku lutego oglądaliśmy ją w "Jackie", a już 24 lutego do kin trafi "Planetarium" z kolejną niesamowitą rolą 35-letniej aktorki.

Ta zima bez wątpienia należy do Natalie Portman. Na początku lutego oglądaliśmy ją w "Jackie", a już 24 lutego do kin trafi "Planetarium" z kolejną niesamowitą rolą 35-letniej aktorki.
Natalie Portman w scenie z "Planetarium" /materiały dystrybutora

Natalie Portman jest jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych aktorek Hollywood. Swoją karierę rozpoczęła już jako jedenastolatka. W jednej z nowojorskich restauracji wypatrzył ją łowca talentów z agencji modelek. Zachwycił się jej urodą i zaproponował kontrakt z marką Revlon. Ale ja nie chcę być modelką, chcę występować w filmach - odpowiedziała nastolatka i w ten sposób trafiła na swój pierwszy casting... do filmu!

Młodziutka Portman zadebiutowała u Luca Bessona w "Leonie Zawodowcu" i od razu podbiła serca widowni i została zauważona przez Hollywood. Ale nastoletnia Natalie marzyła również o studiach. Przygotowania do egzaminów były dla niej tak ważne, że nie pojawiła się na uroczystej premierze filmu "Gwiezdne wojny : Część I - Mroczne widmo", w którym zagrała królową Amidalę. Ciężka praca się opłaciła! Portman dostała się na psychologię na Harvard, który ukończyła z wyróżnieniem. - Nie obchodzi mnie, czy to zniszczy moją karierę. Wolę być kobietą inteligentną niż gwiazdą filmową - mówi sama aktorka i od lat trzyma się tego planu.

Reklama

Zagrała u największych reżyserów: Woody’ego Allena ("Wszyscy mówią: kocham cię"), Michaela Manna ("Gorączka") i Tima Burtona ("Marsjanie atakują!"). Do roli jest gotowa przejść metamorfozę, wziąć udział w karkołomnych przygotowaniach i zmienić całe swoje życie. By zagrać w filmie "V jak Vendetta" ogoliła głowę na łyso, przeszła poważną kurację odchudzającą i nauczyła się mówić z brytyjskim akcentem. Mówi też po francusku, hiszpańsku, japońsku i hebrajsku. Na potrzeby filmu "Czarny łabędź" Darrena Aronofsky’ego rozpoczęła intensywny trening i przez ponad rok uczęszczała na lekcje baletu.

Na planie "Czarnego łabędzia" poznała choreografa i tancerza Benjamina Millepieda, którego wkrótce poślubiła. W 2011 roku urodził się ich syn Aleph, a obecnie para spodziewa się drugiego dziecka.

Nagrodzona za rolę w "Czarnym łabędziu" Oscarem i Złotym Globem aktorka zajmuje się również produkcją i pisze scenariusze. Niedawno zadebiutowała także jako reżyserka. Premiera jej pierwszego filmu, "Opowieść o miłości i mroku" na podstawie powieści Amosa Oza, odbyła się podczas MFF w Cannes w 2015 roku.

W "Planetarium", za kamerą którego stanęła francuska reżyserka Rebecca Zlotowski, Natalie Portman po raz pierwszy gra w języku francuskim. Na ekranie partneruje jej młodziutka gwiazda Lily-Rose Depp. Aktorki wcieliły się w tajemnicze siostry, które potrafią porozumiewać się z duchami!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Natalie Portman

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy