Reklama

Nashawn Breedlove: Gwiazdor filmu "8. Mila" nie żyje. Miał 46 lat

Nie żyje aktor i raper Nashawn Breedlove, który wystąpił u boku Eminema w filmie "8. Mila". Miał 46 lat.

Nie żyje aktor i raper Nashawn Breedlove, który wystąpił u boku Eminema w filmie "8. Mila". Miał 46 lat.
Nashawn Breedlove i Eminem w filmie "8. Mila" /Universal/Courtesy Everett Collection /East News

Nashawn Breedlove zmarł w niedzielę we śnie w New Jersey - wynika z informacji portalu TZM.com. Nie podano do publicznej wiadomości przyczyny śmierci rapera i aktora.

"Nashawn był raperem, piosenkarzem i aktorem. Był obdarzony niezaprzeczalnym talentem. Jego odejście z tego świata pozostawiło ogromną pustkę w moim życiu, coś, czego nie da się wyrazić słowami. Nie potrafię wyrazić bólu, który odczuwam. Był nie tylko moim synem, lecz także niezwykłym człowiekiem, który siłą swojego charakteru inspirował wszystkich, którzy stanęli na jego drodze" - napisała na Facebooku matka Breedlove'a. 

Reklama

Nashawn Breedlove: Pojedynek z Eminemem

Breedlove wystąpił w filmie "8. Mila" - zrealizowanym w 2002 roku filmie luźno zainspirowanym życiem Eminema. Główny bohater obrazu Curtisa Hansona - Jimmy - był białym raperem z Detroit, który marzy o karierze w zdominowanym przez czarnoskórych artystów świecie hip-hopu.

Breedlove wcielił się w postać rapera o pseudonimie Lotto - członka kolektywu The Free World. W jednej z najbardziej pamiętnych scen "8. Mili" dochodzi o freestyle'owego pojedynku między bohaterami Breedlove'a i Einema.  Mimo iż to Jimmy ostateczny wychodzi zwycięsko z rapowej bitwy, ekranowa publiczność jest pełna podziwu dla występu Lotto.

Breedlove'a pożegnał na Instagramie raper Mickey Factz, składając hołd "jednemu z nielicznych MC, którzy pokonali Eminema". "Będziemy tęsknić za twoją nieustępliwością i napastliwością" - napisał Factz.

Nashawna Breedlove mogliśmy jeszcze usłyszeć w ścieżce dźwiękowej filmu "The Wash" z 2001 roku, gdzie znalazł się obok takich artystów jak Dr. Dre i Snoop Dog. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy