Reklama

Napisz piosenkę o "Seksmisji"

Kiedy w kinach pojawiła się "Seksmisja" Juliusza Machulskiego, wśród dorastającej młodzieży nie brakowało osób, które chętnie wzięłyby w niej udział. Teraz pojawiła się taka szansa! Każdy może być częścią "Seksmisji" - pisząc do niej piosenkę.

Jesienią przyszłego roku na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu zaprezentowana ma być sceniczna wersja filmowego hitu. "Seksmisja" ma być musicalem. Właśnie dlatego teatr ogłosił konkurs na stworzenie trzech piosenek. Do wzięcia jest nie tylko sława, ale i pieniądze: pula nagród wynosi 15 tys. zł.

Reklama

Vincenzo Corsini z Teatru Muzycznego w Poznaniu poinformował, że konkurs dotyczy stworzenia trzech utworów wpisujących się w fabułę przedstawienia.

"Dwa z nich to utwory na temat zadany przez organizatora, do wykonania przez solistę lub zespół" - podał.

Potrzebna jest zatem piosenka tytułowa, utwór może mieć charakter prologu lub finału. Do napisania jest też piosenka "Kopernik była kobietą" bądź "Kobieta mnie bije".

Jak zastrzegli organizatorzy, tekst piosenek ma być zabawny, ironiczny i prześmiewczy. W konkursowym pakiecie powinien się też znaleźć trzeci utwór o dowolnym, choć związanym z treścią libretta charakterze. Każda piosenka powinna trwać w spektaklu ok. 3-5 minut. Oczywiście muszą być to dzieła nowe, nigdzie wcześniej nie wykorzystywane.

Przedstawione utwory oceni jury w skład, którego wejdzie sam Juliusz Machulski. Jurorzy przyjrzą się związkowi tekstów z fabułą "Seksmisji", walorom literackim języka piosenek i potencjałowi muzycznemu tekstów. Ocenie poddane zostanie też poczucie humoru autorów.

Teksty należy przesłać do teatru do połowy sierpnia. Kto wygrał konkurs będzie wiadomo po miesiącu. Teatr nie ujawnia na razie, kim będą realizatorzy musicalu. Na razie wiadome jest tylko jedno: jesienią przyszłego roku do poznańskiego teatru dorastająca młodzież będzie waliła drzwiami i oknami - tak jak kiedyś do kin tej młodzieży rodzice.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje