Reklama

Największe kina w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa

Rozporządzenie MKiDN o zwieszeniu działalności instytucji kulturalnych weszło w życie w czwartek, 12 marca. O zamknięciu poinformowały sieci kin Cinema City, Helios i Multikino.

Katowice Kino Swiatowid zamkniete z powodu epidemii koronawirusa

"Kina sieci Helios będą nieczynne od czwartku, 12 marca" - czytamy w oświadczeniu. "O możliwości dokonywania zwrotów w kolejnych dniach poinformujemy już wkrótce. (...) Okoliczności są szczególne i mamy nadzieję, że przyjmiecie je ze zrozumieniem" - napisał zarząd kina Helios.

Również od czwartku do odwołania zamknięte jest Multikino i Cinema City. "Zwrotu zakupionych biletów można dokonać za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta" - informuje Cinema City.

Reklama

Nie działają także największe kina w Warszawie. Luna nieczynna jest od czwartku do 25 marca. "Zwrotu biletów będzie można dokonywać w kasie kina 12 marca (w czwartek) lub po 25 marca" - napisano na stronie internetowej.

Do Novego Kina Wisła nie będziemy mogli pójść od czwartku do 22 marca, a kino - zgodnie z opublikowanym oświadczeniem - ma nas "informować na bieżąco o ewentualnym przedłużeniu tego okresu". Atlantic zaś oznajmia na stronie internetowej, że będzie zamknięte do 26 marca.

W tym samym terminie odwołane są seanse w kinie Muranów, a "wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość". Zamknięta do 26 marca jest także Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki.

W Krakowie również zamknięte są wszystkie kina.

"Od 12 marca jesteśmy zmuszeni tymczasowo zawiesić projekcje filmowe w Kinie Pod Baranami. Zaplanowane na najbliższy czas pokazy specjalne planujemy przenieść na inny termin. Mamy nadzieję powrócić jak najszybciej. Trzymajmy się" - czytamy na profilu na Facebooku popularnego w Krakowie Kina Pod Baranami.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kino

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje