Reklama

"Najdłuższy jard": Powstanie kolejny remake kultowego filmu

Wyreżyserowany przez Roberta Aldricha „Najdłuższy jard” z 1974 roku to jeden z najbardziej popularnych filmów sportowych w historii. Po latach doczekał się m.in. remake’u z Adamem Sandlerem w roli głównej. Jak informuje portal Deadline, teraz powstanie kolejna wersja. Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w rolę Paula Crewe'a, którego w oryginalnej wersji zagrał Burt Reynolds.

Bohaterem "Najdłuższego jardu" jest gwiazdor futbolu amerykańskiego Paul Crewe, który trafia do więzienia. Niespodziewanie zostaje tam trenerem drużyny złożonej z więźniów, która ma zmierzyć się z zespołem złożonym ze strażników. Autorem pomysłu na film był legendarny producent "Ojca chrzestnego", Al Ruddy. Ponad 30 lat później do kin trafił film "Wykiwać klawisza", który był remakiem filmu Aldricha. Wcześniej na podstawie tej historii powstał jeszcze "Mecz ostatniej szansy". Główną rolę zagrał w nim były piłkarz brytyjskiego klubu Wimbledon F.C., Vinnie Jones.

O pomyśle na kolejny remake "Najdłuższego jardu" poinformował portal Deadline. Autorem scenariusza będzie Rodney Barnes, który pracował ostatnio przy innej sportowej produkcji, skasowanym niedawno serialu HBO "Lakers: Dynastia zwycięzców". Jednym z producentów filmu będzie Van Toffler, który wyprodukował wcześniej remake z Adamem Sandlerem w roli głównej.

Reklama

Rodney Barnes pracuje aktualnie nad kilkoma projektami. Wśród nich jest między innymi adaptacja powieści "Ride Around Shining" ("Wożąc się wśród blasku") Chrisa Leslie-Hymana. Opowiada ona o młodym, białym kierowcy limuzyny, który pracuje dla bogatego czarnoskórego koszykarza. Projekt rozwijany jest przez Jonaha Hilla dla platformy streamingowej Netflix, a w roli głównej wystąpi w nim LaKeith Stanfield. Barnes ma także napisać scenariusz miniserialu o Tigerze Woodsie, który wyreżyseruje Jordan Vogt-Roberts.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Najdłuższy jard
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy