Reklama

Na ekran trafią wspomnienia byłego więźnia Auschwitz

Jeden z najpopularniejszych coachów na świecie, Tony Robbins, wykupił prawa do ekranizacji bestsellerowej książki "Człowiek w poszukiwaniu sensu" autorstwa psychiatry Viktora Frankla. W powieści opisane są traumatyczne przeżycia z Auschwitz tego ostatniego, które stały się bazą do stworzenia autorskiej metody leczenia zaburzeń psychicznych.

Tony Robbins sprawdzi się też jako filmowiec?

Przed wybuchem pandemii jego seminaria zapełniały stadiony na całym świecie, z jego usług korzystają najwięksi politycy, biznesmeni, aktorzy i sportowcy, jest też autorem bestsellerów. O jego fenomenie traktuje dokument "Tony Robbins: nie jestem twoim guru", który można obejrzeć na Netfliksie. Jeden z najsłynniejszych coachów na świecie, planuje pójść o krok dalej - teraz chce sprawdzić się jako filmowiec.

Reklama

Tony Robbins w rozmowie z twórcami podcastu "Hollywood Raw with Dax Holt and Adam Glyn" wyjawił, że wykupił prawa do ekranizacji książki "W poszukiwaniu sensu" Viktora Frankla. Musiał się o to starać aż trzy lata. Obecnie pracuje nad scenariuszem filmu. Robbins nie zdradził więcej szczegółów na temat tego projektu.

"Jeśli jesteście w trudnej sytuacji, przeczytajcie tę książkę" - radził słuchaczom podcastu. Podkreślił, że dzieło Frankla jest istotne szczególnie dzisiaj, gdy wielu z trudem szuka nadziei na przyszłość. Wtórowałaby mu Katie Holmes. W Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, który obchodziliśmy 27 stycznia, aktorka zamieściła na swoim Instagramie zdjęcie książki Frankla ze wzmianką: "To taka piękna i mądra książka. Zwłaszcza dzisiaj".

Viktor Frankl (1905-1997) to austriacki psychiatra i psychoterapeuta, który jako Żyd został zesłany do obozów koncentracyjnych. Był więźniem m.in. Auschwitz i Dachau. Pierwsza część książki "Człowiek w poszukiwaniu sensu" jest opisem jego traumatycznych przeżyć w obozach, natomiast w drugiej przedstawia swoją metodę psychoterapii, którą jest logoterapia. Zgodnie z jej założeniem, dążenie do znalezienia w życiu sensu jest u człowieka największą siłą motywującą.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tony Robbins

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje