Na czym polega Kinoterapia?
W sobotę, 27 marca, w warszawskim Kino.Lab rozpocznie się drugi cykl projektu: Kinoterapia. Spotkania między kadrami. To pierwsze z sześciu wydarzeń pod wspólnych hasłem - Związki.
Podczas tego i kolejnych spotkań uczestnicy zajmować się będą relacjami międzyludzkimi i możliwościami poprawy miłosnej sfery życia.
Okiem wybitnych filmowców spojrzą na nasze romantyczne wzloty i upadki, a wraz z zaproszonymi gośćmi zastanowią nad kluczem do udanego życia miłosnego.
Całości dopełnią autorskie warsztaty rozwoju osobistego.
W sobotę o godzinie 14:00 projekcją filmu "Kobiety pragną bardziej" ("He's Just Not That Into You") Kena Kwapisa rozpocznie się pierwsze z sześciu spotkań w ramach cyklu Związki.
"Kobiety pragną bardziej" to obraz, zainspirowany bestsellerowym poradnikiem "Nie zależy mu na tobie". To wielowątkowa opowieść o młodych ludziach, którzy samotni lub w związkach szukają sposobu na udane relacje. Scenarzyści upraszczają zawiły świat związków do zbioru zasad, których poznanie ma ułatwić wybór właściwego partnera.
W obsadzie filmu znaleźli się między innymi: Jennifer Aniston, Ben Affleck, Scarlett Johansson, Jennifer Connelly, Drew Barrymore, Ginnifer Goodwin, Justin Long, Bradley Cooper i Kelvin Connolly.
O godz. 16:30 rozpocznie się dyskusja na temat filmu z udziałem dziennikarki Katarzyny Montgomery, psycholożki Justyny Święcickiej oraz kuratorki i znawczyni filmu Urszuli Śniegowskiej.
Porozmawiają o tym, czy Hollywood karmi nas stereotypowymi historiami na temat miłości i związków między mężczyzną a kobietą, kreując banalne wzorce zachowań i relacji międzyludzkich, czy też pokazuje nas w krzywym zwierciadle - takich, jakimi jesteśmy.
Zaprezentowany film będzie też okazją do rozmowy o stereotypach, mitach, banałach oraz o tym, czy kobiety: w istocie pragną bardziej.
Dla widzów, którzy zechcą pogłębić swój kontakt z filmem oraz poruszaną w nim tematyką organizatorzy przygotowali również warsztat kinoterapeutyczny pt. "Jesteś wyjątkiem czy regułą?", który rozpocznie się o godz. 18:00 i potrwa dwie godziny. Terapeutka Anna Twardowska poprowadzi go metodą psychologii procesu Arnolda Mindella.