Reklama

Reklama

Muzycy i przestępcy

Komedia "Rodzinne rewolucje", filmu muzyczny "Zacznijmy od nowa", animacja "Gang Wiewióra", horror "Zbaw nas ode złego", dramat "Czerwony i niebieski" oraz dokument "Uciekinier z Nowego Jorku" to sześć produkcji, które zadebiutują w polskich kinach w piątek, 4 lipca.

Twórca przebojowego "Once", filmowej rewelacji 2008 roku (Oscar za najlepszą piosenkę), powraca podnoszącą na duchu komedią muzyczną "Zacznijmy od nowa". Ona - Gretta (Keira Knightley), początkująca piosenkarka i kompozytorka, znalazła się w Nowym Jorku, bo towarzyszy swemu chłopakowi (debiutujący na ekranie Adam Levine z Maroon 5) - wziętemu muzykowi, negocjującemu kontrakt życia. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp! On (Mark Ruffalo), mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny, powoli traci kontakt z rzeczywistością... Rozstał się z żoną (Catherine Keener), jego kontakt z dorastającą córką (Hailee Steinfeld) słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go z pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie tych dwojga...

Reklama


Główny bohater horroru "Zbaw nas ode złego" - sierżant nowojorskiej policji Ralph Sarchie (Eric Bana), widział już niejedno, pełniąc służbę w rejonie południowego Bronxu. Przydzielony do posterunku w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic w kraju, Sarchie był świadkiem takich rzeczy, że nie mogło się to nie odbić na jego psychice. Ciężkie doświadczenia w pracy położyły się cieniem na jego relacji z żoną, Jen (Olivia Munn) i ich córeczką, Christiną (Lulu Wilson). Kiedy jednak zostaje wezwany do zbadania przedziwnego incydentu, pragmatyczny do tej pory Sarchie będzie musiał skonfrontować się z własnymi przekonaniami i wiarą. W konfrontacji tej odegra swoją rolę Joe Mendoza (Edgar Ramirez), ksiądz renegat, którego wiara niejednokrotnie została poddana ciężkiej próbie. To właśnie Mendoza będzie starał się przekonać sceptycznego Sarchiego, że coraz bardziej przerażające wydarzenia to nic innego tylko narastające z coraz większą mocą przypadki opętania.


Włoski dramat "Czerwony i niebieski" ma trójkę głównych bohaterów. Początkujący nauczyciel Giovanni (Riccardo Scamarciotrafia) trafia do jednej z rzymskich szkół. Pełen dobrych chęci chciałby być dla swoich wychowanków niczym Robin Williams w "Stowarzyszeniu umarłych poetów". Jednak zamiast zarażać ich miłością do kultury i sztuki musi zmierzyć się z obojętnością klasy. Jego przewodnikiem staje się profesor Fiorito (Roberto Herlitzka), kiedyś wspaniały wykładowca, obecnie wypalony przez lata pracy cynik. Szkołą stara się zarządzać trzecia bohaterka filmu - Giuliana (Margerita Buy). Boryka się z obojętnością rodziców, niechęcią władz do odpowiedniego dotowania szkoły i tysiącem spraw administracyjnych, które powoli czynią z niej wyzutą z emocji i niedostępną kobietę.


"Rodzinne rewolucje" (recenzja) to kolejna po "Karierze frajera", "Od wesela do wesela" oraz "Klik: I robisz, co chcesz" komedia, na planie której Adam Sandler współpracuje z reżyserem Frankiem Coracim. Po katastrofalnej randce w ciemno samotni rodzice, Lauren (Drew Barrymore) i Jim (Sandler) zgadzają się tylko co do jednego - nie chcą się już nigdy więcej widzieć. Kiedy jednak każde z nich postanawia wyjechać na niezapomniane wakacje z dziećmi, okazuje się, że przez tydzień będą skazani na swoje towarzystwo w luksusowym afrykańskim kurorcie.


Animowany "Gang Wiewióra" to komedia do chrupania dla całej rodziny. Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku Wiewióra - nieco gburowatego mieszkańca miejskiego parku. Gdy w jego pobliżu odkrywa sklep z orzechami, ma tylko jeden cel. Dobrać się do zgromadzonych wewnątrz skarbów. Zaczyna organizować ekipę, by zrealizować skok, który ustawi ich... na całą zimę. W polskiej wersji dubbingowej postaciom głosów użyczyli m.in. Cezary Pazura, Sonia Bohosiewicz, Weronika Rosati i Andrzej Grabowski.


Tytułowy "Uciekinier z Nowego Jorku" - amerykański muzykolog, etnolog i globtroter Louis Sarno - w młodości usłyszał w radiu pewną piosenkę, która zafascynowała go tak bardzo, że postanowił prześledzić jej historię. Zaprowadziło go to do środkowoafrykańskiego tropikalnego lasu, gdzie odnalazł plemię Pigmejów o nazwie Bajaka. Nigdy już nie wrócił do rodzinnego domu. Zamieszkał z Pigmejami, nauczył się ich języka i związał się z Pigmejką, z którą ma 13-letniego syna o imieniu Samedi. 25 lat od wyjazdu z kraju Louis zabiera syna w podróż do Stanów Zjednoczonych...


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL