Reklama

Mutanci Marvela powrócą na duże ekrany. Rozpoczęły się prace nad nowym filmem o X-Men

Jak podaje serwis Deadline, Michael Lesslie napisze scenariusz nowego filmu o X-Men, który będzie należał do Kinowego Uniwersum Marvela. Byłaby to pierwsza pełnometrażowa produkcja o mutantach od czasu nieudanej "X-Men: Mrocznej Phoenix" z 2019 roku.

Ostatnim filmem, nad którym pracowała Lesslie, były "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży", prequel popularnych adaptacji książek Suzanne Collins. Wcześniej współpracował z Justinem Kurzelem przy jego "Makbecie" i "Assassin's Creed". Napisał też trzecią część "Iluzji", która wejdzie do kin w 2025 roku.

Reklama

Mutanci w filmach Marvela

Poza Lesslie'em z filmem o X-Men na pewno będzie związany producent Kevin Feige. Poza tym nie wiemy nic o obsadzie i reżyserze. Nie będzie to jednak debiut mutantów w Kinowym Uniwersum Marvela. Byli oni wspominani lub pojawiali się w epizodach we wcześniejszych produkcjach. 

Główna bohaterka "Ms. Marvel" okazała się mutantką. Alternatywna wersja Charlesa Xaviera, w którą wcielił się Patrick Stewart, wystąpiła w "Doktorze Strange w multiwersum obłędu". Z kolei Beast (Kelsey Grammer) pojawił się w scenie po napisach "Marvels". Na swoją premierę czeka także "Deadpool & Wolverine", w którym Hugh Jackman powróci do roli Logana i jednocześnie zadebiutuje w Kinowym Uniwersum Marvela. 

X-Men są ostatnio na fali. Serial, będący kontynuacją animacji z lat 90., okazał się hitem platformy streamingowej Disney+. Zebrał on także świetne recenzje. Prace nad jego drugim sezonem są bardzo zaawansowane. 

INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Marvel | X-men
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama