Reklama

Musical z Radliffem wstrzymany!

Setne przedstawienie musicalu "How to Succeed in Business Without Really Trying" z Danielem Radcliffem w roli głównej zostało odwołane po tym, jak za kulisami znaleziono martwego mężczyznę z obsługi technicznej.

29-letnia ofiara, której nazwiska nie podano do publicznej wiadomości, zmarła w wyniku zawału serca. Gwiazdy broadwayowskiego musicalu - Daniel Radcliffe i John Larroquette - przeprosili ze sceny zgromadzoną w teatrze publiczność za odwołanie show.

Reklama

"Przeprosili wszystkich dodając, że ewentualny występ byłby nie fair w stosunku do publiczności, ponieważ nie byliby w stanie zagrać przekonujących ról" - powiedziała "New York Timesowi" znajdująca się na widowni Barbara Germain.

Producenci spektaklu zastrzegli w specjalnym oświadczeniu, że wypadek nie był spowodowany pracami nad przedstawieniem.

Miało to być setne przedstawienie "How to Succeed in Business Without Really Tryin".

Musicalowy debiut Daniela Radcliffe'a na Broadwayu w marcu 2011 wywołał mieszane reakcje krytyki. Gwiazdor "Harry'ego Pottera" wciela się w postać J. Pierreponta Fincha - młodego pomywacza okien, który marząc o wielkiej karierze, próbuje dostać pracę w jednej z potężnych amerykańskich korporacji.

Krytyk teatralny "New York Timesa" - Ben Brantley - dał młodemu aktorowi 6 na 10 punktów, dodając, że Radcliffe "sumiennie wykonuje choreograficzne zadania, jego dykcja jest pewna i dystyngowana". Brantley chwalił też "przekonujący amerykański akcent" brytyjskiego aktora.

Krytyk "New York Timesa" utyskiwał jednak na drugoplanową obsadę musicalu, twierdząc, że jedynym powodem, dla którego warto wybrać się na "How To Succeed In Business Without Really Trying" jest występ gwiazdy "Harry'ego Pottera".

Pozytywnie musicalowy występ Radcliffe'a oceniła też Elisabeth Vincentelli z "New York Post", nazywając rolę młodego aktora "uroczą". "Ma się ochotę aż uszczypać go w policzki" - wypaliła zauroczona krytyk.

Nie najlepsze wrażenie zrobił jednak Radcliffe na krytyku "New York Daily News", według którego gwiazdor zaprezentował "miły, śpiewający głos", ale jego występ nie jest "wystarczająco ożywiony", w związku z tym "nie odnosi sukcesu".

Sztuka "How To Succeed In Business Without Really Trying" zadebiutowała na Broadwayu w 1961 roku. Rok później show zdobyło nagrodę Pulitzera w kategorii "dramat" - osiągnięcie, które udało się dotąd tylko sześciu przedstawieniom. W 1967 roku powstała filmowa wersja musicalu, w której Robert Morse powtórzył swą uhonorowaną nagrodą Tony sceniczną kreację.

W ostatniej broadwayowskiej inscenizacji z 1995 roku w postać Fincha wcielił się Matthew Broderick.

Występem w "How to Succeed in Business Without Really Trying" Radcliffe wrócił na Broadway po dwuletniej przerwie, kiedy to prezentował się na nowojorskiej scenie w sztuce "Equus".

Daniel Radcliffe śpiewa i tańczy:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Daniel Radcliffe | W roli głównej | Broadway | Radcliffe Daniel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje