Reklama

Monika Mielnik: Nowa piękność w polskim kinie

"Kim jest ta dziewczyna?" - szeptali goście na premierze "Warsaw by Night". Ich uwagę zwróciła młoda blondynka o posągowej urodzie, która znalazła się w obsadzie filmu. Tajemniczą aktorką jest Monika Mielnik. Czy to przyszła gwiazda polskiego kina?

Przeżycie prawdziwej miłości - to pragnienie łączy bohaterki nastrojowego filmu "Warsaw by Night" w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz. W role kobiet z wielkiego miasta wcieliły się m.in. Iza Kuna, Roma Gąsiorowska, Joanna Kulig i Agata Kulesza. W obrazie pojawiły się też aktorki, które dopiero stawiają pierwsze zawodowe kroki. Jedną z nich jest Monika Mielnik.

Reklama

Mielnik zagrała Klarę, która reprezentuje inny typ postaci niż główne bohaterki. Jest kobietą-modliszką. Gdy kochający się w niej Konrad (Józef Pawłowski) przyłapuje ją na pocałunku z innym chłopakiem, postanawia targnąć się na swoje życie.

Widząc urodziwą Monikę po raz pierwszy na ekranie, przypuszczać można, że jest kolejną modelką, która próbuje swoich sił w aktorstwie. Ale to zły trop. "Jestem dyplomowaną aktorką. W tym roku skończyłam szkołę filmową w Łodzi. Obroniłam się dosłownie kilka dni temu. 'Warsaw by Night' to mój debiut na dużym ekranie" - mówi Mielnik.

"Gdybym chciała, mogłabym działać w modelingu od 13. roku życia, tak jak moja siostra, ale nie czuję, by to była moja bajka. Tylko od czasu do czasu pozuję w sesjach" - dodaje. Aktorzy, który grają z nią w jednej scenie, nie mogą chodzić przy niej zgarbieni, gdyż Monika mierzy aż 178 cm.

Mielnik pochodzi z Tychów. W liceum przymierzała się do studiowania medycyny. Uczęszczała do klasy z rozszerzoną biologią, chemią i fizyką. Popołudnia z kolei spędzała w szkole muzycznej. Nauczyła się gry na flecie poprzecznym, bębnach, fortepianie i gitarze. Ostatecznie, drzemiąca w niej dusza artystki, wzięła górę.

"Do aktorstwa przyciągnęła mnie piosenka aktorska. Gdy podejmowałam decyzje dotyczące mojej przyszłości, słuchałam piosenek Krystyny Jandy" - wspomina.

Obecnie, 25-letnią aktorkę można oglądać w musicalu "Zorro" w stołecznym Teatrze Komedia. Od dwóch sezonów gra w nim Luizę, ukochaną tytułowego bohatera. Niedawno Monika wygrała casting do pierwszoplanowej roli w brytyjskiej produkcji "Hard & Soft", którą wyreżyseruje Ulla Fudge. Zdjęcia do filmu ruszą w maju.

Natomiast jesienią planowana jest premiera dramatu "Czułość" (reż. Wacław Mikłaszewski), z udziałem aktorki. To polska produkcja w formacie 3D.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje