Reklama

Młode, zdolne i seksowne

Mają piękne twarze i nieskazitelne figury. A jednocześnie są na tyle zdolne, że pomimo młodego wieku potrafiły już sobie wywalczyć znakomitą pozycję w Hollywood, gdzie, jak wiadomo, wybijają się jedynie nieliczni. Prezentujemy najseksowniejsze aktorki młodego pokolenia.

Wszystkie poprzednie generacje mogą się poszczycić spektakularnie pięknymi gwiazdami, które przez dekady rozpalały męską część widowni. W efekcie każdy fan kina zna takie nazwiska, jak: Pola Negri, Marlena Dietrich, Greta Garbo, Katharine Hepburn, Marylin Monroe, Bridget Bardot, Elizabeth Taylor, czy nieco bardziej współczesne: Angelina Jolie, Penelope Cruz, Charlize Theron.

Reklama

Nie ma jednak sensu porównywać ich urody, ponieważ okres ich dominacji na ekranach przypadał na czasy, gdy preferowano odmienne kanony mody, faworyzowano inny typ wyglądu oraz - co również ma w tym kontekście niebagatelne znaczenie - panowały wówczas bardziej restrykcyjne obyczaje.

Specjalnie dla was postanowiliśmy więc wybrać dziesięć obecnie najpiękniejszych, a jednocześnie najzdolniejszych aktorek pomiędzy 20. a 30. rokiem życia (stąd brak w zestawieniu m.in. Natalie Portman, Evy Green i Jessiki Alby, które okazały się minimalnie "za stare"), ocenić ich dotychczasowy dorobek i spróbować przewidzieć, czy je także będzie się kiedyś wymieniało w jednym szeregu obok wspomnianych już gwiazd kina.

Scarlett Johansson

Jest córką duńskiego inżyniera, Karstena Johanssona oraz Melanie Sloan - amerykańskiej menedżerki, której przodkowie byli polskimi Żydami. Od najmłodszych lat pociągało ją aktorstwo, które było jej niejako przeznaczone już w momencie, gdy rodzice wybrali dla niej imię - na cześć Scarlett O'Hary, bohaterki "Przeminęło z wiatrem". Pierwsze zauważalne role artystka zagrała już we wczesnym dzieciństwie ("Małolat", "W słusznej sprawie", "Randka na moście" i przede wszystkim "Zaklinacz koni"). Prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił jednak w 2003 roku dzięki filmom "Między słowami" i "Dziewczyna z perłą". Za sprawą obrazów: "Wszystko gra", "Scoop - Gorący temat" i "Vicky Cristina Barcelona" została okrzyknięta muzą Woody'ego Allena. Piękna blondynka o bujnych kształtach wystąpiła też m.in. w "Wyspie", "Czarnej Dalii", "Prestiżu", "Kochanicach króla" i "Iron Manie 2". Niebawem zobaczymy ją w komedii "Kupiliśmy Zoo" i ekranizacji komiksu "The Avengers".

Megan Fox

Podobnie jak Johansson przygodę z kamerą i sceną rozpoczęła już od najmłodszych lat. Początkowo małą Megan bardziej niż aktorstwo fascynował jednak taniec oraz wybieg i to na tym polu odnosiła największe sukcesy. Jej debiutem na dużym ekranie była rola w filmie "Mary-Kate i Ashley: Wakacje w słońcu", gdzie wystąpiła u boku tytułowych bliźniaczek Olsen. Następnie zagrała z inną ikoną dziecięcego kina - Lindsay Lohan w obrazie "Wyznania małoletniej gwiazdy". Pojawiła się też w kilku popularnych serialach m.in. "Dwóch i pół" czy "Siostrzyczkach", aż wreszcie nadeszła rola w obrazie "Transformers" i jego kontynuacji o podtytule "Zemsta upadłych" Michaela Baya, która uczyniła z niej gwiazdę. Jedna z najseksowniejszych współczesnych aktorek zagrała też w filmach: "Jonah Hex" i "Zabójcze ciało", ale wiele osób żartuje, że jej najlepsza dotąd kreacja pochodzi z... teledysku do piosenki Eminema i Rihanny "Love the Way You Lie", w którym pojawiła się z Dominikiem Monaghanem.

Zobacz i oceń:

Keira Knightley

Jest córką aktora oraz dramatopisarki i to właśnie artystyczne pochodzenie zdecydowało o tym, jaką drogę życiową obrała. Zadebiutowała w obrazach "Royal Celebration" i "Village Affair", jednak sukces przyszedł wraz z otrzymaniem drugoplanowej roli służącej królowej Amidali (Natalie Portman) w filmie George'a Lucasa "Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne Widmo". Jej kariera zaczęła się rozwijać coraz szybciej dzięki obrazom "Podkręć jak Beckham" i "Doktor Żywago", ale przełomem okazała się kreacja Elizabeth Swann w trzech częściach "Piratach z Karaibów" u boku Johnny'ego Deppa i Orlando Blooma. Aktorka ugruntowała swoją pozycję gwiazdy światowego formatu rolami w "Królu Arturze", "Dumie i uprzedzeniu" (nominacja do Oscara), "Obłędzie" oraz "Domino". Inne ważne kreacje Knightley pochodzą z filmów: "Pokuta", "Jedwab", "Księżna", "Nie opuszczaj mnie", "Last Night" i "A Dangerous Method".

Zobacz zwiastun najnowszego filmu z Keirą Knightley:


Emily Browning

Piękna Australijka o wyglądzie nimfetki. Została zauważona przez przyjaciela jej ojca w szkolnej sztuce teatralnej. Pierwszą ważną rolę zagrała w serialu "Policjanci z Mt. Thomas". Następnie próbowała swoich sił w na rodzimym kontynencie - pojawiła się w obrazach: "Echo burzy" , "Halifax f.p: Playing God", "Statek widmo" i "Ned Kelly", ale naprawdę znacząca okazała się dopiero kreacja Wioletki Baudelaire w słynnej ekranizacji powieści Daniela Handlera "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń". Po tym występie Stephenie Meyer chciała, aby to właśnie ona zagrała rolę Belli Swan w ekranizacji jej powieści - "Zmierzch", jednak aktorka nie była zainteresowana tym projektem, podobnie zresztą jak udziałem w obrazie o Królewnie Śnieżce (ostatecznie w obu przedsięwzięciach wzięła udział Kristen Stewart). Browning zagrała natomiast w horrorze "Nieproszeni goście", a przede wszystkim w filmie akcji "Sucker Punch" i w erotycznej wersji "Śpiącej królewny" - "Sleeping Beauty".

Zobacz, jak Emily Browning spuszcza łomot:

Gemma Arterton

W odróżnieniu od swoich poprzedniczek nie zaczęła kariery jako kilkuletnia dziewczynka, a jej rodzice nie byli związani z show-biznesem. Arterton jest córką sprzątaczki i spawacza, który w dodatku szybko porzucił rodzinę, przez co mała Gemma musiała nauczyć się sama zarabiać na życie - zajmowała się m.in. sprzedażą kosmetyków do makijażu. Po ukończeniu szkoły przeszła kurs gry aktorskiej, a następnie otrzymała stypendium do Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej w Londynie. Jeszcze w trakcie studiów zagrała swoją pierwszą profesjonalną rolę w filmie "Opowieść Mary", ale dostrzeżona została za dopiero sprawą kreacji w "Dziewczynach z St. Trinian". Po tym obrazie została obsadzona jako "dziewczyna Bonda" w "007 Quantum of Solace", a także pojawiła się w "Rock'N'Rolli". Swoją klasę potwierdziła w obrazach "Uprowadzona Alice Creed", "Radio na fali" i "Tamara i mężczyźni", dzięki czemu została zatrudniona do dwóch superprodukcji:"Starcia tytanów" i "Księcia Persji: Piasków Czasu".

Ona to potrafi zareklamować:


Olivia Wilde

Pochodzi z rodziny pisarzy i dziennikarzy - m.in. jej matka, Leslie Cockburn, jest wydawcą słynnego programu telewizyjnego "60 minut". Jednak podobno już od drugiego roku życia marzyła, by zostać aktorką. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Los Angeles, gdzie przez jakiś czas pracowała w agencji castingu, dzięki czemu otrzymała małą rolę w komedii "Dziewczyna z sąsiedztwa". Następnie wystąpiła w kilku odcinkach seriali "Skin" i "Życie na fali", po czym została zaangażowana do kolejnej telewizyjnej produkcji, która przyniosła jej sławę. Mowa oczywiście o "Dr Housie", w którym Wilde wcieliła się w rolę "Trzynastki". W międzyczasie pojawiała się również w filmach, m.in. "Turistas", "Alpha Dog", "Fix" i "Rok pierwszy". Była rozważana jako "dziewczyna Bonda", ale przegrała rywalizację z Evą Green. W ostatnim czasie zagrała w thrillerze" Dla niej wszystko" i sequelu słynnego "Tronu". Najpewniej ten i przyszły rok będą należeć do niej, bo pojawi się w kilku znaczących obrazach ("Kowboje i obcy", "In Time" czy "Zamiana ciał").

Kristen Stewart

Większość osób zna ją oczywiście głównie za sprawą "Sagi: Zmierzch", w której wcieliła się w główną rolę, Isabelli Swan. Mało jednak kto wie, że ma ona o znacznie więcej ról na koncie, w dodatku o wiele bardziej wymagających, niż ta z adaptacji powieści Stephenie Meyer. Stewart pojawiła się bowiem na ekranie już w wieku 9 lat (jej rodzice pracują w telewizji) w "Metamorfozie", a następnie zagrała córki Patricii Clarkson, Jodie Foster i Sharon Stone w - kolejno - "Witajcie w naszej dzielnicy", "Azylu" i "Cold Creek Manor". Pierwszą główną rolę artystka zagrała w komedii dla dzieci "Łapcie tę dziewczynę", ale jej najlepiej oceniona kreacja z tamtego okresu pochodziła z filmu "Ucieczka w milczenie ", w którym wcieliła się zgwałconą nastoletnią uczennicę. Następnie Stewart pojawiła się w niedużych rólkach w takich obrazach, jak: "Zathura - Kosmiczna przygoda", "Trudna miłość", "Wszystko za życie", "Jumper" i "Co jest grane?", aż w końcu nadszedł jej "Zmierzch". Niebawem będzie ją można też zobaczyć w filmach "W drodze", "Snow White and the Huntsman" i "K-11".

Carey Mulligan

Jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Niezwykle świadomie wybiera kolejne role zarówno w kinie, jak i na deskach teatru, przez co każdy jej występ nie przechodzi bez echa. Taka sytuacja ma miejsce już od jej debiutu ekranowego w filmie "Duma i uprzedzenie" Joe Wrighta. Następnie Mulligan pojawiła się takich obrazach, jak: "Mój syn Jack", "Najlepszy" i "Wrogowie publiczni", by wreszcie za sprawą filmu "Była sobie dziewczyna", za którą była nota bene nominowana do Oscara i otrzymała nagrodę BAFTA, nastąpił przełom w jej karierze. Po kreacji dorastającej w latach 60. w Londynie Jenny, Mulligan wcieliła się w główne role m.in. w produkcjach: "Bracia", "Wall Street: Pieniądz nie śpi", "Nie opuszczaj mnie" i nagrodzonym na tegorocznym Cannes "Drive". A już niebawem będzie ją można zobaczyć w nowych adaptacjach "Wielkiego Gatsby'ego" i "My Fair Lady".

Ellen Page

Kolejna niesamowicie utalentowana, tym razem kanadyjska aktorka, która mimo młodego wieku także ma już na swoim koncie nominację do Oscara (za komedię "Juno"). Page, podobnie jak znaczna większość znajdującej się na mojej liście jej koleżanek po fachu, aktorstwem zajmuje się od najmłodszych lat. Na małym ekranie zadebiutowała w serialu "Pit Pony", a jej debiut kinowy nastąpił w filmie "Marion Bridge". Uznanie przyniosły jej role w filmach: "Zrujnowana", "Wilby Wonderful", "Z ulicy na Harvard", a przede wszystkim "Pułapka", w której wcieliła się w "ofiarę" pedofila. Następnie wystąpiła jeszcze w "Niepokornej" i "X-Men: Ostatnim bastionie", by zaprezentować pełnię swoich umiejętności w roli nastolatki, która chce oddać dziecko do adopcji we wspomnianym "Juno". Zagrała też główne role w takich obrazach, jak: "Amerykańska zbrodnia", "Dziewczyna z marzeniami", "Super", a także w słynnej "Incepcji" Christophera Nolana. Obecnie przebywa na planie nowego obrazu Woody'ego Allena "Bop Decameron".

Ellen Page jako nastolatka z problemami:


Amanda Seyfried

Dla odróżnienia od pozostałych pań na liście, ona akurat początkowo pracowała jako dziecięca modelka. Będąc nastolatką pojawiła się na okładkach trzech książek Francine Pascal. Następnie zagrała w kilku serialach telewizyjnych ("As the World Turns", "All My Children", "Weronika Mars"), a przełom w jej karierze nastąpił, kiedy dołączyła do obsady "Wrednych dziewczyn". Później wystąpiła w kilku mniej znanych obrazach, takich jak: "Dziewięć kobiet", "Broń dla każdego", "Alpha Dog", by pokazać swój aktorski i wokalny talent w musicalu "Mamma Mia", w którym wcieliła się w córkę Meryl Streep. W głównej roli pojawiła się też w dwóch thrillerach - "Chloe" i "Zabójcze ciało", a także w romantycznych: komedii - "Wciąż ją kocham" i melodramacie "Listy do Julii". Już niebawem w kinach pojawią się też kolejne projekty z jej udziałem: thriller sci-fi "In Time", komediodramat historyczny "Kobieta bez znaczenia" i dramat fantasy "Dziewczyna w czerwonej pelerynie" w którym Seyfried wcieli się w rolę nietypowego... Czerwonego Kapturka.

Zamiast wilka na jej drodze staje... wilkołak:


Czy w naszym rankingu znalazły się wasze ulubienice? A może kogoś pominęliśmy?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seksowni | seksowny | młode

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje