Reklama

Reklama

Mistrzowie kina w Hawanie

"7 dni w Hawanie" to wspólne dzieło nagradzanych i uznanych na całym świecie twórców. W tym elitarnym składzie znaleźli się zarówno zdobywcy, jak i nominowani do Złotej Palmy, Oscarów, Złotych Globów, Złotych Lwów i prestiżowych nagród na festiwalu w Berlinie. Wszystko po to, aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju obraz pulsującego salsą, owianego wonią rumu i cygar tytułowego miasta.

Na przewodników po stolicy Kuby wybrani zostali najwybitniejsi twórcy współczesnego kina.

Jednym z nich jest uhonorowany Złotą Palmą na MFF w Cannes za film "Klasa" Laurent Cantet. Obok niego w roli reżysera wystąpił sam Benicio del Toro - nagrodzony Oscarem i Złotym Globem za rolę w obrazie "Traffic".

Kolejni twórcy zaproszeni do pracy przy "7 dniach w Hawanie" to Pablo Trapero nominowany do Złotej Palmy za "Lwicę", nominowany do Złotego Lwa w Wenecji twórca "Kochanków z kręgu polarnego" Julio Medem, nagrodzony w Cannes nagrodą FIPRESCI Elia Suleiman czy laureat Srebrnego Niedźwiedzia Juan Carlos Tabío.

Reklama

Do realizacji tego niezwykłego projektu filmowego przyłączył się również Gaspar Noé ("Nieodwracalne", "Wkraczając w pustkę") oraz wybitny reżyser - Emir Kusturica, który tym razem postanowił stanąć po drugiej stronie kamery w roli aktora.

"7 dni w Hawanie" to najnowszy film producentów nagrodzonego Oscarem dzieła Stevena Soderbergha "Traffic", rozgrywający się w ciągu tygodnia w stolicy Kuby.

Pełen energii, nowoczesny i eklektyczny portret miasta, widzianego oczami mieszkańców i zachwyconych przyjezdnych, których losy przewijają się w kilku barwnych epizodach.

Każdy dzień stanowi segment reżyserowany przez innego twórcę. Scenariusz "7 Dni w Havanie" jest dziełem kubańskiego powieściopisarza Leonardo Padury Fuentesa.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 7 dni w Hawanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy