Reklama

Miriam Aleksandrowicz: Pożegnanie królowej polskiego dubbingu

Pogrzeb Miriam Aleksandrowicz odbył się 13 lipca o godzinie 14.30 na Cmentarzu Komunalnym Północnym na Wólce Węglowej. Artystkę pożegnali rodzina i przyjaciele.

"Wczoraj na Cmentarzu Północnym w Warszawie, w gronie rodziny i licznie przybyłych przyjaciół, pożegnaliśmy Miriam Aleksandrowicz , wspaniałą koleżankę, "Królową Dubbingu"(sukcesja po Zofii Dybowskiej Aleksandrowicz - mamie Miriam), V-ce Przewodniczącą Zarządu OW ZASP. W imieniu Stowarzyszenia pożegnał Misię (tak Ją nazywali przyjaciele) prezes Krzysztof Szuster oraz członek Zarządu OW Zasp K. Nowik. Wzruszające wspomnienie o Miriam wygłosił M. Damięcki. Na ceremonii był obecny Zarząd Fundacji M. Miarczyńska i T. Grochoczyński. Żegnamy naszą przedwcześnie zmarłą Koleżankę z wielkimi żalem, pozostawiając głęboko w sercach i pamięci tego Pięknego Człowieka" - tak pożegnano artystkę na oficjalnym profilu Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich.

Reklama

Nie żyje Miriam Aleksandrowicz

Była legendą polskiego dubbingu, jej głos można było usłyszeć m.in. w "Kaczych opowieściach", filmie "Batman i Robin" czy "Królu Lwie". O śmierci poinformowali jej bliscy za pośrednictwem mediów społecznościowych 5 lipca 2023 roku.

Legenda polskiego dubbingu zmarła w wieku 65 lat. O śmierci poinformowali jej bliscy - siostra Magdalena oraz wieloletni przyjaciel, Andrzej Golimont, prezes Szpitala Praskiego w Warszawie.

"Odeszła moja siostra Miriam Aleksandrowicz. Jest już z Mamą, Tatą i ukochanym Jacusiam. Tak mi żal..." - napisała Magdalena Aleksandrowicz na Facebooku.

"Odeszła Miriam Aleksandrowicz. Legenda polskiego dubbingu. Przyjaciółka od lat ponad 30. Osoba o wyjątkowym poczuciu humoru. Wszystko co chciałbym napisać więźnie w gardle" - czytamy na profilu Andrzeja Golimonta.

Miriam Aleksandrowicz: Królowa polskiego dubbingu

Miriam Aleksandrowicz urodziła się 1 września 1957 roku w Warszawie. Była aktorką głosową oraz reżyserką dubbingu. Jej głos można było usłyszeć w wielu bajkach m.in. "Kacze opowieści", "Król Lew", "Chojrak - tchórzliwy pies" czy "Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów". Użyczała głosu również w filmach: "Babe - świnka z klasą", "Batman i Robin", "Garfield" i wiele innych.

W latach 80. była związana z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku oraz Teatrem Satyry w Krakowie. Prywatnie była córką reżyserki dubbingu Zofii Dybowskiej-Aleksandrowicz i reżysera Tadeusza Aleksandrowicza. Była w związku małżeńskim z Andreyem Krasko, z którym wzięła rozwód. W latach 2019-2020 była żoną Jacka Czyża, który zmarł w lipcu 2020 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Miriam Aleksandrowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama