Reklama

Międzyzdroje: Co z Aleją Gwiazd?

Nie będzie nowej Alei Gwiazd w Międzyzdrojach przed tegorocznym Wakacyjnym Festiwalem Gwiazd. Przebudowę wstrzymali miejscy radni obawiając się, że miasto mogłoby nie zdążyć z zakończeniem inwestycji przed rozpoczęciem wakacji. Festiwal jednak się odbędzie, a jedną z pierwszych zaproszonych gwiazd jest Małgorzata Kożuchowska.

Radni boją się również, że nowa aleja nie będzie korespondowała z nowym zejściem na plażę i deptakiem, jaki ma w przyszłości powstać parę metrów dalej - podaje "Kurier Szczeciński". W związku z tym zdecydowali odłożyć rozpoczęcie przebudowy alei do połowy września. Przypomnijmy, że pomysł przebudowy istniejącej Alei Gwiazd zrodził się na początku tego roku z 

Reklama

inicjatywy kilku radnych, którzy postulowali, aby odciski dłoni aktorów były bardziej wyeksponowane i miały lepszą oprawę. Otwarcie miało nastąpić podczas tegorocznej, dziewiątej edycji WFG - informuje dziennik.

"Bardzo nam na tym zależało. Chcieliśmy w ten sposób oddać twórcom oraz uczestnikom festiwalu należny szacunek i wyrazy wdzięczności za wysiłek wkładany w organizację tej prestiżowej

imprezy" - twierdzi Henryk Jabłoński, burmistrz miasta.

W ekspresowym tempie przygotowano projekt, który uzgodniono już z rzeźbiarzem Adamem Myjakiem, autorem odlewów aktorskich dłoni. Aktualnie przymierzano się do rozpisania przetargu na wykonanie inwestycji. Przebudowę, która w całości miała być sfinansowana z budżetu miasta, wyceniono na około 118 tysięcy złotych. Po środowej decyzji radnych nową aleją prawdopodobnie powędrują uczestnicy dopiero przyszłorocznego X Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: festiwal | 'Gwiazdy' | radni | Międzyzdroje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje