Małżeństwo Michelle Williams i Phila Elveruma nie trwało długo. Pobrali się w lipcu 2018 roku, a już kilka miesięcy później amerykańska prasa donosiła, że ich związek się rozpadł. Oficjalnie para ogłosiła separację latem tego roku. Z informacji opublikowanych przez "The Hollywood Reporter" wynika, że rozstali się polubownie.
Wkrótce okazało się, że Williams spotyka się z Thomasem Kailem, reżyserem, z którym pracowała na planie serialu "Fosse/Verdon". On sam jest najbardziej znany z wyreżyserowania na żywo musicalu "Grease", za co zresztą otrzymał nagrodę Emmy.
Teraz amerykańska prasa podała, że Michelle jest w ciąży. To będzie drugie dziecko aktorki. Pierwszym jest 14-letnia już Matilda Ledger, córka tragicznie zmarłego Heaha Ledgera. Na razie Williams i Kail nie udziela informacji na temat płci swojego dziecka.
Michelle Williams: Mężczyźni wolą blondynki 14
zobacz zdjęcia
Michelle Williams: Mężczyźni wolą blondynki
W wieku 16 lat wygrała prestiżowy międzynarodowy konkurs giełdowy organizowany przez Robbins Trading Company. Z zainwestowanych 10 tys. dolarów "wyciągnęła" dziesięć razy więcej (do dziś jest to trzeci najwyższy wynik w historii tego rozpoczętego w 1984 roku konkursu). Mimo tego nie została następczynią Gordona Gekko, tylko postawiła na aktorstwo. Michelle Williams, jedna z najbardziej znanych amerykańskich gwiazd kina, świętuje 9 września 35. urodziny.
1 / 14
Początki aktorskiej kariery Michelle Williams sięgają pierwszej połowy lat 90. Wówczas zafascynowana występami przed kamerą dziewczynka pojawiła się w serialach "Krok za krokiem" oraz "Słoneczny patrol". Jako czternastolatka zadebiutowała na dużym ekranie w "Lassie", kolejnej filmowej wersji przygód słynnego collie. Następnie zagrała niewielkie role w produkcji science-fiction "Gatunek" (1995), dramacie "Tysiąc akrów" (1997) i horrorze "Halloween - 20 lat później" (1998).
Źródło: materiały prasowe
2 / 14
Przepustką do wielkiej kariery okazała się dla Williams kreacja Jen Lindley w swego czasu ulubionym serialu nastolatków "Jezioro marzeń". Na potrzeby roli w inspirowanej dzieciństwem scenarzysty Kevina Williamsona serii, aktorka przeprowadziła się z Los Angeles do Północnej Karoliny. Kreacja niestabilnej młodej dziewczyny, która zbyt szybko musi zmagać się z problemami dorosłych była bliska sercu Williams - jako hollywoodzka gwiazdka sama miała podobne problemy.
Źródło: materiały prasowe
3 / 14
Następnie aktorka zagrała w komedii "Dick" (1999), obliczonej na sparodiowanie afery Watergate, po czym wraz z Chloë Sevigny wcieliły się w lesbijską parę w telewizyjnej produkcji "Gdyby ściany mogły mówić 2" (2000). Najbardziej udanym projektem, w jakim wówczas wzięła udział aktorka, był jednak niezależny komediodramat "Dróżnik" (2003), którego głównym bohaterem był zafascynowany kolejnictwem karzeł (Peter Dinklage).
Źródło: materiały prasowe
4 / 14
Niewątpliwym wyróżnieniem było dla młodej aktorski otrzymanie głównej roli w filmie Wima Wendersa. W "Krainie obfitości" (2004), którą reżyser nakręcił poruszony wydarzeniami z 11 września 2001 roku, Williams wcieliła się młodą dziewczynę, pracującą w Los Angeles na rzecz bezdomnych.
Źródło: materiały prasowe
5 / 14
W 2005 roku aktorka wcieliła się w Almę Del Mar w głośnej "Tajemnicy Brokeback Mountain" Anga Lee, opowiadającej o homoseksualnym związku łączącym jej filmowego męża (Heath Ledger) z Jackiem Twistem (Jake Gyllenhaal). Kreacja przyniosła artystce pierwszą w karierze nominację do Oscara (podobnie jak dwóm wspomnianym aktorom). Krótko po zakończeniu zdjęć do "Tajemnicy Brokeback Mountain" okazało się, że Williams i Ledger są parą także w życiu prywatnym. Rok później na świat przyszła ich córka Matilda. Związek zakończyła tragiczna śmierć Australijczyka w 2008 roku.
Źródło: materiały prasowe
6 / 14
Williams równie często jak w blockbusterach pojawia się w niezależnych amerykańskich filmach. Po występie w "Brokeback" można ją było oglądać w "The Hottest State" Ethana Hawke'a i "Umierający jastrzębiu" Juliana Goldbergera (oba z 2006 roku) oraz w "I'm Not There. Gdzie indziej jestem" Todda Haynesa (2007). W 2008 roku mogliśmy oglądać gwiazdę w dramacie "Drogi Osamo", którego scenariusz powstał na podstawie książki Chrisa Cleave'a. Aktorka wcielała się w dramacie w kobietę, której życie rozbija się na kawałki, kiedy mąż i kilkuletni synek giną w wyniku samobójczego zamachu bombowego na jednym z meczów piłkarskich. Jej traumę dodatkowo potęguje fakt, że w czasie kiedy oni umierali, ona spotykała się ze swoim kochankiem (Ewan McGregor).
Źródło: materiały prasowe
7 / 14
W 2008 roku aktorka zagrała jeszcze w jednym filmie z Ewanem McGregorem. W thrillerze "Uwiedziony" ten ostatni grał rewidenta księgowego, dla którego końcem jałowej rutyny staje się znajomość z przebojowym prawnikiem Wyattem (Hugh Jackman), charyzmatycznym przewodnikiem po klubach oferujących spełnienie seksualnych fantazji. Dzięki niemu Jonathan poznaje kobietę-ideał, S (Williams).
Źródło: materiały prasowe
8 / 14
U boku nieżyjącego już Philipa Seymoura Hoffmana aktorka wystąpiła w produkcji Charliego Kaufmana "Synekdocha, Nowy Jork" (2008). Produkcja, która opowiadała o reżyserze teatralnym, przygotowującym nową sztukę, jednocześnie zmagając się z kobietami swego życia, przyniosła jej statuetkę Film Independent (otrzymała Nagrodę Specjalną im. Roberta Altmana).
Źródło: materiały prasowe
9 / 14
Aktorkę oglądaliśmy również w "Mamucie" (2009) Lukasa Moodyssona, gdzie wraz z Gaelem Garcíą Bernalem wcielili się w małżeństwo z kilkuletnim stażem, które pochłonięte pracą, ma coraz mniej czasu dla swojej córeczki oraz siebie nawzajem.
Źródło: materiały prasowe
10 / 14
W 2003 roku aktorka wystąpiła z Ryanem Goslingiem w "Odmiennych stanach moralności". Siedem lat później para spotkała się ponownie na planie dramatu "Blue Valentine". Obraz Dereka Cianfrance był bardzo intymnym portretem rozpadającego się związku Deana i Cindy, którzy próbują uratować swoje małżeństwo, usiłując wskrzesić lata młodości. Za rolę Cindy artystka otrzymała drugie w swojej karierze nominacje do Oscara i Złotego Globu.
Źródło: materiały prasowe
11 / 14
Po roli u samego Martina Scorsese w "Wyspie tajemnic" (2010), aktorka wystąpiła w niezależnym filmie Sary Polley "Take This Waltz" (2011). Gwiazda wcielała się w nim w Margot, mężatkę z pięcioletnim stażem, odczuwającą znużenie w związku, który nie dostarcza jej już nowych, ekscytujących wrażeń. Pewnego dnia kobieta poznaje atrakcyjnego Daniela (Luke Kirby) i z miejsca się w nim zakochuje.
Źródło: materiały prasowe
12 / 14
Trzecią nominację do Oscara i pierwszą w karierze statuetkę Złotego Globu zdobyła Williams za kreację w komediodramacie "Mój tydzień z Marilyn" (2011). Wcieliła się w nim w tytułową ikonę seksu i hollywoodzkiego blichtru, która przyjeżdża do Londynu, aby wystąpić w filmie u boku Laurence'a Oliviera (Kenneth Branagh). Podczas pobytu na Starym Kontynencie, gwiazdą zajmuje się młody asystent reżysera, Colin (Eddie Redmayne), który spędzi z nią niezwykłe 7 dni.
Źródło: materiały prasowe
13 / 14
Początkowo miała zagrać wiedźmę Evanorę w filmie "Oz Wielki i Potężny" (2013) Sama Raimiego. Ostatecznie angaż otrzymała jednak Rachel Weisz, a Williams przypadła rola Glindy. Produkcja opowiadała historię drugorzędnego magika cyrkowego o nieco wątpliwej moralności, który staje się najpotężniejszym czarnoksiężnikiem z tytułowej krainy.
Źródło: materiały prasowe
14 / 14
Ostatnią filmową rolą Williams był występ w - rozgrywającym się w pierwszych latach niemieckiej okupacji Francji - dramacie wojennym "Suite Francaise" (2014), opowiadający o romansie ubogiej wieśniaczki z hitlerowskim żołnierzem (Matthias Schoenaerts).W przyszłym roku powinniśmy zobaczyć aktorkę w dramatach "Manchester-by-the-Sea" Kennetha Lonergana oraz "Gold "Stephena Gaghana".
Źródło: materiały prasowe