Reklama

Michael Gambon zagra Dumbledore'a

Możliwe, że nareszcie zakończą się spekulacje na temat tego, kto wcieli się w postać profesora Albusa Dumbledore'a w obrazie "Harry Potter i więzień Azkabanu". We wtorek, 31 grudnia, strona internetowa E! Online - powołując się na źródła zbliżone do producentów filmu - doniosła, że słynnego profesora zagra brytyjski aktor Michael Gambon ("Gosford Park", "Ali G Indahouse", "Jeździec bez głowy").

Podobno w kręgu twórców i producentów filmów o małym czarodzieju postanowiono już, że to nie Ian McKellen ani Christopher Lee, bohaterowie przeboju "Władca Pierścieni: Dwie Wieże", a właśnie Michael Gambon wcieli się w rolę dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart.

Reklama

62-letni Michael Gambon to laureat nagród Emmy (telewizyjne odpowiedniki Oscarów) i Złotych Globów.

Warunki umowy pomiędzy aktorem i producentami nie są jeszcze znane, nie wiadomo także, jak Michael Gambon odniósł się do propozycji zagrania Dumbledore'a.

Przedstwciele firmy Warner Bros., producenta filmu, przez okres świąteczny byli nieosiągalni, tak więc oświadczeń w tej sprawie można spodziewać się najwcześniej na początku stycznia 2003 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Harry Potter | zagranie | Michael

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje