Reklama

Melissa McCarthy: Zabawna i prawdziwa

Melissa McCarthy - uznawana obecnie za najwybitniejszą hollywoodzką specjalistkę od komedii - świętuje 26 sierpnia 50. urodziny. Z tej okazji przypominamy najsłynniejsze ekranowe kreacje gwiazdy, która należy do najlepiej zarabiających aktorek w Hollywood.

Melissa McCarthy

Niewiele osób wie, że McCarthy zaczynała karierę od standu-upowych występów w Nowym Jorku. Następnie ukończyła kurs w słynnym Actors Studio, a potem dołączyła do grupy komediowej The Groundlings, w której grała przez dziewięć lat.

Reklama

Na początku XXI wieku trafiła wreszcie do Fabryki Snów, gdzie po serii epizodycznych występów ("Go", "Dzieciak", "Aniołki Charliego"), zagrała wreszcie większą rolę - roztargnionej kucharki Sookie St. James - w serialu "Kochane kłopoty".

W kolejnych latach aktorka wciąż pojawiała się w filmach jedynie w trzecio- i czwartoplanowych rolach ("Biały oleander", "Trzeci do pary", "Życie za życie"), za to ponownie szansą na zaistnienie okazała się dla niej serialowa kreacja. McCarthy zagrała Denę w produkcji "Kim jest Samantha?", w której tytułową bohaterką była grana przez Christinę Applegate kobieta wybudzona ze śpiączki i cierpiąca na amnezję.

Pierwszym filmem, w którym McCarthy miała możliwość zaprezentowania warsztatu aktorskiego, był dramat science-fiction "Dziewiątki" z 2007 roku. Co ciekawe w obrazie Johna Augusta aktorka odtwarzała aż trzy role (podobnie zresztą jak inne gwiazdy filmu: Ryan Reynolds i Hope Davis).

"Dziewiątki" nie odniosły sukcesu, więc co najlepszego mogła zrobić McCarthy? Po raz kolejny spróbować sił w telewizji. Zwłaszcza, że teraz w końcu chciano jej powierzyć główną rolę. Aktorka wcieliła się w walczącą z nadwagą nauczycielkę, żonę sympatycznego policjanta w sitcomie "Mike i Molly". Produkcja odniosła spory sukces, a McCarthy otrzymała za udział w niej pierwszą ważną nagrodę - Emmy dla najlepszej aktorki w serialu komediowym.

Po kolejnych mniej znaczących propozycjach filmowych ("Och, życie", "Plan B") McCarthy wreszcie dostała prawdziwą szansę. W przebojowej komedii "Druhny" (2011) Paula Feiga wcieliła się w jedną z tytułowych bohaterek, miłośniczkę zapasów o wyjątkowo rozbuchanym libido.

Za rolę w "Druhnach" McCarthy była nominowana do Oscara, co w wypadku tego typu komediowych kreacji nie zdarza się zbyt często. Wyróżnienie przez Akademię Filmową przyczyniło się do szybkiego wzrostu popularności gwiazdy, którą w kolejnym roku można było oglądać w spin-offie "Wpadki" zatytułowanym "40 lat minęło".

Od tego momentu rozpoczął się najlepszy okres w karierze aktorki. Co najmniej raz w roku wchodzi do kin komedia, w której wciela się w główną rolę. W 2013 roku grała prowadzącą rozrzutny tryb życia na przedmieściach Miami Dianę, która posługuje się danymi bohatera granego przez Jasona Batemana w "Złodzieju tożsamości".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Melissa McCarthy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje