Reklama

Mel Gibson: Film o Chrystusie

Według magazynu Variety, hollywoodzki gwiazdor Mel Gibson ("Byliśmy żołnierzami", "Znaki"), chce zająć się produkcją obrazu o życiu Jezusa Chrystusa. Gibson, który zdobył statuetkę Oskara za reżyserię filmu "Waleczne serce - Braveheart", rozważa jednocześnie możliwość wyreżyserowania tego projektu. W Sieci pojawiły się również pogłoski, że Gibson ma wcielić się w postać Chrystusa, jednak sam aktor chce, aby w tej roli wystąpił Jim Caviezel ("Częstotliwość", "Hrabia Monte Christo").

Projekt zatytułowany "Passion" może stać się niezależną produkcją, ponieważ żadne studio nie wyraziło jeszcze chęci wyłożenia pieniędzy na jego powstanie.

Reklama

Włoska katolicka gazeta Avvenire donosi, że Gibson chce stworzyć obraz tak bardzo autentyczny, że w tej sprawie skontaktował się z teologami wysokiego szczebla i dostojnikami Kościoła.

Zarówno Gibson, jak i Caviezel są uważani za gorliwych katolików. Magazyn Variety twierdzi, iż z tego m.in. powodu obaj będą pracować z oddaniem nad filmem "Passion".

Obecnie Gibson poszukuje plenerów do zdjęć w południowych Włoszech.

W postać Chrystusa wcielili się już między innymi Willem Dafoe w filmie Martina Scorsese'a "Ostatnie kuszenie Chrystusa" oraz Max von Sydow w obrazie George'a Stevensa "Najwspanialsza opowieść".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jim Caviezel | Mel Gibson | MeLE | W Sieci | Hrabia Monte Christo | film | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje