Reklama

Reklama

Megan Fox już dekadę temu skarżyła się na seksizm w Hollywood

Wywiad, którego Megan Fox udzieliła Jimmy'emu Kimmelowi 11 lat temu, stał się viralem na Twitterze. Aktorka opowiedziała w nim o tym, że jako 15-latka była stała się ofiarą seksizmu reżysera Michaela Baya na planie „Bad Boys II”.

Megan Fox z reżyserem Michaelem Bayem

W produkcji "Bad Boys II" Megan pojawiła się w zaledwie epizodycznej roli. Przemknęła w scenie kręconej w nocnym klubie, mając na sobie bikini w kolorze amerykańskiej flagi, kowbojski kapelusz i 15-centymetrowe szpilki.

Film miał premierę w 2003 r., ale dopiero teraz zrobiło się głośno wokół roli Megan. Stało się to za sprawą wywiadu, jakiego udzieliła w talk-show Jimmy'ego Kimmela w 2009 r., a który zyskał drugie życie dzięki Twitterowi. Filmik z rozmową opublikowała jedna z użytkowniczek tego serwisu. Wideo zaczęło być udostępniane na bardzo dużą skalę (ponad 60 tys. udostępnień), generując przy tym bardzo dużo komentarzy na temat seksizmu w brany rozrywkowej. Dostało się i reżyserowi "Bad Boys II" Michaelowi Bayowi i showmanowi prowadzącemu wywiad.

Aktorka wspominała, jak przed kręceniem jej sceny ekipa ostrzegała reżysera, że Megan jako 15-latka nie może być filmowana przy barze, ani pić alkoholu. "Znalazł na to rozwiązanie. Poprosił mnie, bym tańczyła obmywana wodą z wodospadu, będąc kompletnie przemoczona. Miałam tylko 15 lat, byłam w 10. klasie. To próbka tego, jak funkcjonuje umysł Michaela" - relacjonowała Fox.

Reklama

"Tak, to dobrze oddaje, jak działa nasz umysł. Niektórzy z nas mają przyzwoitość, aby stłumić te myśli i udawać, że nie istnieją" - Kimmel humorystycznie odniósł się do słów Megan, co bardzo rozbawiło publiczność w studiu. Aktorka była wyraźnie skrępowana tą sytuacją, ale nie zdecydowała się na ripostę.

W 2009 r. Fox skrytykowała reżysera w jeszcze innym wywiadzie. "Michael Bay chce być na planie niczym Hitler. Jest koszmarem, gdy pracujemy na planie" - stwierdziła. Z powodu tych słów aktorka została wyrzucona z obsady z filmu Baya, "Transformers 3", choć zagrała we wcześniejszych częściach serii. Taką decyzję wymógł oburzony producent filmu, Steven Spielberg. Od tamtego czasu kariera Megan wyraźnie spowolniła.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje