Reklama

"Matrix": Neo kontra agenci Smith

Na internetowej stronie telewizji MTV ukazał się kilka dni temu krótki wywiad z Keanu Reevesem, bohaterem drugiej części kultowego "Matrixa". Aktor opowiedział m.in. o scenie walki pomiędzy Neo i sklonowanymi agentami Smith oraz o sekwecji tanecznej, która pojawia się w filmie "Matrix - Reaktywacje" .

"Scena walki ma miejsce w drugiej części, w Reaktywacjach. To najważniejsza rozgrywka pomiędzy Neo i klonami Smitha. Kręciliśmy ją aż 27 dni. Najpierw na planie pracowała normalna kamera, potem sfotografowane obrazy zintegrowano z tymi, które zostały wcześniej stworzone wirtualnie. Trwało to kolejnych kilka dni. Kiedy będziecie oglądać tę scenę, zobaczycie wspaniałą choreografię i niezwykłą walkę. Mam nadzieję, że zrobi to na widzach wrażenie" - powiedział Reeves.

Reklama

Aktor ujawnił także, że w sequelu pojawi się sekwencja taneczna.

"Kręcilismy tę scenę w Oakland i brało w niej udział od 900 do 1200 tancerzy. Miałem dziwne uczucie, kiedy byłem wśród tego tłumu. Byłem zdenerwowany, ale i podekscytowany. Ludzie zgromadzili się wokół kręgów, w których były ustawione wielkie bębny i bawili się jakby byli na koncercie" - opowiadał filmowy Neo.

Na zakończenie aktor stwierdził, że z wielką niecierpliwością czekam na premierę filmu "Matrix - Reaktywacje". "Mam nadzieję, że widzowie nie będą rozczarowani i ich oczekiwania zostaną spełnione" - wyznał Reeves.

Film "Matrix - Reaktywacje" trafi do polskich kin 23 maja 2003 roku. "Matrix - Rewolucje" - pół roku później.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: aktor | film | smith

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje