Reklama

Maserak tańczy na balu!

Rafał Maserak wystąpił w drugoplanowej roli ślepca w filmie "Ixjana" braci Józefa i Michała Skolimowskich (synów Jerzego Skolimowskiego). Tancerza zobaczyć będziemy mogli w scenie balu przypominającego klimatem pamiętne przyjęcie z filmu "Oczy szeroko zamknięte" Stanleya Kubricka.

W materiałach prasowych "Ixjany" na próżno szukać szczegółów roli Maseraka, jednak na towarzyszących produkcji fotosach widzimy tancerza w kilku ujęciach. Jego bohater nosi przyciemniane okulary i trzyma w dłoni laskę - domniemywać możemy więc, że Maserak wciela się w ślepca, który bierze udział w balu wydanym przez ekscentrycznego milionera granego przez Jana Frycza.

Reklama

Na wspomniane przyjęcie trafia także główny bohater filmu - młody pisarz Marek (Sambor Czarnota), gdzie dowiaduje się, że jego debiutancka powieść zostanie wydana. Tego samego wieczoru bohater osiąga ekstazę i staje się zabójcą. Mieszanka alkoholu z psychotropami sprawia, że urywa mu się film. Kiedy Marek odzyskuje świadomość, nic nie pamięta. Przechodzi drogę przez piekło, by dotrzeć do prawdy. Jest pewien, że zabił swojego przyjaciela, Artura (Borys Szyc).

Z zakamarków pamięci Marek wydobywa fragmenty wydarzeń: mocno zakrapiane przyjęcie, niechciane spotkanie Artura, kłótnia dawnych przyjaciół, wymiana ciosów, krew... Marek jest nieświadomy manipulacji jakiej zostaje poddany. Swój strach i wyrzuty sumienia tłumi podczas namiętnych spotkań z kobietą, która poróżniła dawnych przyjaciół.

Prowadzący prywatne śledztwo bohater targany jest sprzecznymi impulsami. Nie podejrzewa, że stał się ofiarą misternie utkanej intrygi, której nieoczekiwany finał zaskoczy nawet najbardziej przewidującego widza.

W filmie braci Skolimowskich wystąpili także: Magdalena Boczarska (Marlena), Ewa Hornich (Ula), Anna Dereszowska (Amanda), Łukasz Simlat (Rajter-Kosmateus) oraz Mariusz Drężek (Vigo).

Światowa premiera "Ixjany" odbędzie się 14 listopada w Rzymie w trakcie odbywającego się w Wiecznym mieście festiwalu filmowego. Film Skolimowskich startuje tam w konkursie głównym imprezy. Do polskich kin obraz trafi 23 listopada.

Przypomnijmy, że premiery "Ixjany" nie doczekał jeden z jej twórców - Józef Skolimowski, który zmarł tragicznie w maju. Był nie tylko współautorem scenariusza i współreżyserem, skomponował również muzykę do "Ixjany". Jak czytamy w pressbooku filmu - "muzykę, bez której ten trans-liryczny i trans-deliczny obraz nie zaistniałby w takim wymiarze".

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ixjana | Rafał Maserak | Bale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje