Reklama

Martin Scorsese reżyserem filmu o Mike'u Tysonie

Jamie Foxx ujawnił, że reżyserem biograficznego filmu o Mike'u Tysonie będzie Martin Scorsese.

Biograficzny film o Mike'u Tysonie to wielkie marzenie Jamiego Foxxa. Aktor zdradził swoje plany tuż po Oscarze za rolę Raya Charlesa w filmie "Ray".

Reklama

źródło: Cover Video/x-news

"Myślę, że historia Mike'a Tysona to bardzo interesująca rzecz. To najbardziej interesująca historia, której jeszcze nie znamy" - Foxx mówił w 2005 roku. "Nikt nie wie na jego temat tyle co ja. Mówię wam, to mogłoby być coś!" - dodał wtedy aktor.

W ciągu następnym lat Foxx rozwijał projekt fabularnego filmu o "Bestii". "Skontaktowałem się z Tysonem i byłem otwarty na pomysły z jego strony. Patrząc się na wszystkie filmy biograficzne, które powstały, myślę, że historia jego życia jest najciekawszą, o jakiej słyszałem. A niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę" - Foxx mówił w 2009 roku w wywiadzie z MTV.

Wziął też wtedy w obronę byłego boksera, który nierzadko miewał na pieńku z wymiarem sprawiedliwości: "Zdradził mi wiele swoich bardzo prywatnych tajemnic, myślę, że są niezwykłe. To był facet, który nie skrzywdziłby muchy i wszyscy go kochali. A potem, kiedy stracił tytuł czempiona, wszystko co zrobił było od razu głupie i przerażające" - ujawnił Foxx.

Początkowo reżyserem projektu miał być Taylor Hackford, który pracował z Foxxem przy okazji "Raya".

Teraz aktor ujawnił, że za kamerą filmu stanie Martin Scorsese. Scenariusz do biografii Żelaznego Mike'a napisze Terence Winter, twórca "Rodziny Soprano", "Zakazanego Imperium" i "Wilka z Wall Street".

Przypomnijmy, że Martin Scorsese ma już doświadczenie w realizacji filmu o boksie. Zrealizowany w 1980 roku "Wściekły byk" z Robertem de Niro w roli Jake'a LaMotty był nominowany do 8 Oscarów (otrzymał jednak tylko 2 statuetki: dla najlepszego aktora i za najlepszy montaż).


Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Martin Scorsese | Mike Tyson | Jamie Foxx

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje