Reklama

Maria Pakulnis znów poczuła się jak debiutantka

Po długich latach nieobecności na ekranie, Maria Pakulnis przypomina się polskim widzom soczystą rolą w "Planecie Singli 3". Wciela się w matkę głównego bohatera, Tomka Wilczyńskiego, silną kobietę z Mazur.

Po długich latach nieobecności na ekranie, Maria Pakulnis przypomina się polskim widzom soczystą rolą w "Planecie Singli 3". Wciela się w matkę głównego bohatera, Tomka Wilczyńskiego, silną kobietę z Mazur.
Maria Pakulnis na planie "Planety Singli 3" /Maciej Zdunowski / Gigant Films /materiały dystrybutora

Trylogia "Planety Singli" kończy się mocnym akcentem. Tomek, grany przez Macieja Stuhra i Ania - w tej roli Agnieszka Więdłocha, wreszcie decydują się na ślub! Wesele - na prośbę Ani - odbędzie się na mazurskiej wsi, w rodzinnych stronach Tomka. Dlatego wśród nowych bohaterów filmowego cyklu pojawia się postać matki Tomka - Jadwigi. Tę postać kreuje Maria Pakulnis, aktorka, której domeną jest teatr, ale której popularność przyniosły role w serialu "Ekstradycja" czy komedii "Konsul".

Reklama

Parę słów o Jadwidze. Nikt inny nie potrafi lepiej zadbać o ciepło ogniska domowego niż ona. Nie miała nigdy łatwo: syn (Maciej Stuhr) wyjechał do wielkiego miasta robić karierę w telewizji, a mąż (Bogusław Linda) co chwila znikał z domu, aby odbywać tajemnicze podróże po całym świecie. Wkrótce jednak prawdziwe pragnienie jej serca dojdzie do głosu, czym zaszokuje całą swoją rodzinę i gości weselnych.

Jak wspomina Pakulnis: "Pierwszego dnia na planie miałam od razu najtrudniejszą scenę. Coś nie wyszło, pomyliłam się. Byłam zdenerwowana, zamknęłam się. Zabawne, bo przecież nakręciłam wiele filmów, także nagradzanych Ale ta długa przerwa od kina sprawiła, że czułam się niemal jak debiutantka. Na szczęście wyszło dobrze. A i moje nerwy się przydały, bo pasują do sceny".

Ułatwieniem dla aktorki było natomiast to, że pochodzi z Giżycka i ma dobrą orientację w tym, jakie są mazurskie kobiety. "Poznałam masę takich dzielnych, fantastycznych kobiet na gospodarstwach i wsiach. Zachował mi się taki obraz: ładne, ciekawe kobiety, które są mocarne, zaradne, mają niesamowitą godność. Nieważne, jak jest trudno i ciężko, to sobie poradzą. I taki materiał dostałam. Od razu po przeczytaniu scenariusza miałam wizję tej kobiety" - opowiada.

Aktorka docenia to, że "Planeta Singli" pokazuje wspaniałe, dojrzałe kobiety - obok niej ważną postacią jest matka głównej bohaterki kreowana przez Danutę Stenkę. Za zaletę tego filmu uznaje też to, że pokazuje on różne odcienie życia i nie jest przelukrowany. "Planeta Singli 3" trafiła 8 lutego do kin.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Maria Pakulnis | Planeta Singli 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy