Reklama

Marek Bukowski zagra u żony

Aktorka, scenarzystka i producentka Ewa Bukowska spróbuje swoich sił w roli reżyserki. W lipcu rozpoczną się zdjęcia do jej debiutu fabularnego zatytułowanego "Powrót". Główne role zagrają w nim mąż artystki Marek Bukowski oraz Krzysztof Stroiński.

Bohaterem filmu Bukowskiej jest żołnierz, który powraca z kolejnej misji wojennej w Afganistanie. Był tam, żeby zbudować "bezpieczny dom innym narodom". Za pieniądze zarobione na misjach chce zbudować własny dom. To jest główny cel jego powrotu...

Reklama

"'Powrót' jest wypowiedzią na temat wojny współczesnej. Niedawno napisałam scenariusz filmu fabularnego 'Otto Reder', którego akcja dzieje się w czasie II wojny światowej. Interesuje mnie wojna, jako sytuacja graniczna, jako czas, kiedy człowiek jest zmuszony do ostatecznych wyborów - opowiada reżyserka.

"W 'Powrocie' chcę opowiedzieć o wojnie z innej perspektywy, niż robi się to zazwyczaj" - dodaje Bukowska.

W rolach głównych w jej debiucie wystąpią same gwiazdy. Oprócz wspomnianych Bukowskiego i Stroińskiego także: Kamila Baar, Anna Chodakowska i Przemysław Sadowski.

Autorem zdjęć jest Kamil Płocki, a producentami Kuba Kosma i Paweł Sosnowski. Scenografią zajmie się Justyna Markowska. Film powstaje przy wsparciu Studia Munka.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Stroiński | Marek Bukowski | role | zagranie | Bukowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje