Reklama

Reklama

Małgorzata Socha jako ambitna posłanka

"Polityka" Włodzimierza Perzyńskiego to sztuka, w której prywatne, czasem szemrane interesy przeplatają się z nie do końca uczciwą grą polityczną. Wszystko okraszone jest intrygą romansową. Główne role w spektaklu zagrają Małgorzata Socha i Rafał Królikowski.

- Przede mną naprawdę intensywny czas, dużo się będzie działo. Już niedługo zaczynam próby do nowego spektaklu "Polityka" Perzyńskiego w reżyserii Eugeniusza Korina. Będę grała posłankę lewicy, Jadzię - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Małgorzata Socha, aktorka.

Małgorzata Socha podkreśla, że komedia Włodzimierza Perzyńskiego to tekst dowcipny i przenikliwy. Żadnemu stronnictwu politycznemu autor nie schlebia, za to wszystkie przedstawia w krzywym zwierciadle. Z przymrużeniem oka pokazuje, jak kucharka staje się ministerialną sekretarką , a "minister o domowym wykształceniu" sylabizuje francuskie gazety.

Reklama

- Tekst ma dobre 100 lat i nie będziemy go uwspółcześniać. Historia będzie opowiedziana właśnie w taki retro sposób, jak to mówimy - będzie trochę myszką trąciła. Tym bardziej że język, który jest zapisany w tekście, bardzo temu służy i jest szalenie urokliwy. Samo przesłanie i temat sztuki okazują się szalenie aktualne szczególnie dzisiaj - tłumaczy Małgorzata Socha.

"Polityka" to nie tylko satyra na rządzących, lecz także historia pewnego romansu z zaskakującą pointą. Jadzia grana przez Małgorzatę Sochę zostaje wybrana do parlamentu. To jednak kłóci się z planami jej ojca, który pragnie, by córka wyszła za mąż i urodziła mu wnuki.

- Z Rafałem Królikowskim jesteśmy taką miłosną parą, wokół której budowana jest cała oś akcji. Oprócz tego są bardzo ciekawe postaci hrabiny, kucharki i masa innych osób, które bardzo przyjemnie okraszą cały spektakl - zdradza Małgorzata Socha.

W spektaklu zagrają także Joanna Żółkowska, Hanna Śleszyńska i Kazimierz Kaczor.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Newseria Lifestyle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sochy | Malgorzata Socha | Małgorzata Socha

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje