Reklama

Małgorzata Kożuchowska w Ameryce!

Małgorzata Kożuchowska, która na scenie Teatru Narodowego od kilku miesięcy wciela się w główną bohaterkę znanej na całym świecie sztuki "Kotka na gorącym blaszanym dachu", wiosną będzie miała okazję zaprezentować się w roli Margaret publiczności w Kanadzie i USA.

Toronto, Chicago i Nowy Jork - oto miasta, w których wiosną występować będzie Małgorzata Kożuchowska! Aktorka i pozostałe gwiazdy Teatru Narodowego grające w "Kotce na gorącym blaszanym dachu" wyruszają za ocean już w połowie marca.

Reklama

- Jestem podekscytowana i ciekawa, jak widzowie przyjmą naszą interpretację sztuki - powiedziała serialowa Natalia Boska z "rodzinki.pl" w rozmowie z dwutygodnikiem "Flesz".

"Kotka na gorącym blaszanym dachu" to jeden z najbardziej znanych amerykańskich dramatów wszech czasów. Jego prapremiera odbyła się 24 marca 1955 roku w nowojorskim Morosco Theatre, a w Margaret wcieliła się wtedy legendarna hollywoodzka gwiazda Barbara Bel Geddes. Sztuka Tennessee Williamsa wracała później na sceny Broadwayu aż pięciokrotnie!

Tytułową Kotkę zagrały kolejno Elizabeth Ashley (w 1974 roku), Kathleen Turner (1990), Ashley Judd (2003), Anika Noni Rose (2008) i Scarlett Johansson (2013). Nakręcony na podstawie dramatu Williamsa film z Elizabeth Taylor był w 1959 roku nominowany do Oscara w sześciu kategoriach, a telewizyjna wersja "Kotki..." z Jessicą Lange zdobyła w 1985 roku nagrodę Emmy.

Nic dziwnego, że Małgorzata Kożuchowska swoje występy przez doskonale znającą "Kotkę na gorącym blaszanym dachu" amerykańską publicznością traktuje jak jedno z największych wyzwań zawodowych w życiu! Aktorka nie boi się jednak porównań z jej słynnymi poprzedniczkami, które grały Margaret na scenach Nowego Jorku.

- Przedstawienie jest zawsze pretekstem do spotkania i rozmowy. Już się na nie cieszę! - wyznała w wywiadzie.

Przypomnijmy, że w wyreżyserowanej w Teatrze Narodowym przez Grzegorza Chrapkiewicza "Kotce..." Małgorzacie Kożuchowskiej partnerują m.in. Grzegorz Małecki, Janusz Gajos, Ewa Wiśniewska i Beata Ścibakówna.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Zdecyduj kto dostanie Oscara!

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Margaret | Małgorzata Kożuchowska | Kożuchowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje