Reklama

Mads Mikkelsen: Charyzmatyczny Duńczyk

Jego obawy okazały się jednak bezpodstawne. "Hannibal" dorobił się sporej grupy fanów, a Mikkelsen zbierał rewelacyjne recenzje. Mimo to w 2015 roku NBC skasowała serial. Mikkelsen nie krył swojego rozgoryczenia tą decyzją. "Wszyscy byliśmy zaskoczeni. Ale i tak cieszę się, że udało nam się pracować nad serialem tak długi czas. Niemniej wydaje mi się, że były jeszcze historie do opowiedzenia. Myślę, że wspaniale zakończyliśmy serial, ale było więcej do opowiedzenia". Od tego czasu twórcy serialu prowadzą rozmowy na temat jego wznowienia przez inną stację lub serwis steamingowy.

Reklama

W 2016 roku Mikkelsen dołączył do dwóch rozpoznawalnych franczyz. W superprodukcji "Doktor Strange", 14. filmie z serii Marvel Cinematic Universe, wcielił się w przeciwnika tytułowego mistrza magii. Nie była to duża rola, ale krytycy zgodnie przyznali, że aktor wyciągnął z nijak napisanego złoczyńcy tyle, ile tylko się dało. Z kolei w "Łotrze 1. Gwiezdne wojny - historie" zagrał Galena Erso, ojca głównej bohaterki filmu i projektanta Gwiazdy Śmierci, znanej nie tylko fanom sagi stacji kosmicznej zdolnej niszczyć całe planety.

W 2018 roku Mikkelsen pojawił się w dramacie katastroficznych "Arktyka", a rok później zagrał w wyprodukowanym przez Netflix filmie akcji "Polar", gdzie wcielił się w emerytowanego zawodowego zabójcę.

Na usta wszystkich fanów kina powrócił jednak dopiero za sprawą swojej kolejnej produkcji, komediodramatu Thomasa Vintergerba "Na rauszu" (2020). Aktor wcielił się tam w nauczyciela, który wraz z kolegami po fachu decyduje się na niecodzienny eksperyment. Starają się utrzymać stały, choć niezbyt wysoki, poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy w szkole. Za rolę w tym obraziei Mikkelsena wyróżniono w zeszłym roku Europejską Nagrodą Filmową.

Dowiedz się więcej na temat: Mads Mikkelsen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje