Reklama

Ma swoje pięć minut

Agata Kulesza nie stara się załatwiać sobie ról na salonach i nie udziela setek wywiadów. Jednak ma wiele propozycji pracy. Kto jej pomaga radzić sobie z trudnymi rolami? I jaką jest mamą?

"Imperium TV": Mam wrażenie, że właśnie teraz jest twoje pięć minut?

Reklama

Agata Kulesza: - Rzeczywiście, nie mogę narzekać na brak propozycji, choć moja droga zawodowa nie zawsze była usłana różami. Nauczyłam się jednak szanować ten fach i godzić się z tym, że raz bywa lepiej, a raz gorzej. Myślę też, że dojrzałam artystycznie. W tym roku na festiwalu w Gdyni pokazano trzy filmy z moim udziałem: 'Różę', 'Salę samobójców' i 'Ki', co uważam za sukces. Choć mam nadzieję, że ten mój czas potrwa dłużej niż pięć minut...

Która z twoich bohaterek jest ci szczególnie bliska?

- Każda z postaci staje mi się zawsze bliska. Niedawno pracowałam na planie filmu 'Róża'. Grałam w nim tytułową rolę. Z tą postacią spędziłam dużo czasu, niezwykle intensywnego.

Rozstawanie się z takimi bohaterami nie jest łatwe?

- Nie, bo chcąc nie chcąc, w jakiś sposób stajemy się tymi osobami. Grając Różę, nieraz popłakiwałam - to nie była łatwa rola. Musiałam odnaleźć w sobie ekstremalne emocje, co może człowieka naprawdę nadszarpnąć. Zamykałam się wtedy sama ze sobą i z moimi łzami lub szłam do męża. On zawsze potrafi sprowadzić mnie z powrotem na ziemię. Cieszę się, że rodzina i codzienne obowiązki nie pozwalają mi na nadmierne rozklejanie się.

Przeczytaj naszą recenzję filmu "Róża"

Czy uważasz, że aktorstwo bywa schizofreniczne?

- Bez przesady. Gdy kończą się zdjęcia i wracam do domu, to na pewno jestem wyczerpana. Muszę porządnie odespać, a potem rzucam się w wir normalnego życia. Na początku może i jest trochę dziwnie. Nie wiem za bardzo, gdzie jestem, mam wrażenie, że coś mi zabrano. Ale takie uczucie ma się krótko.

Rodzina pewnie pomaga ci odnaleźć się w realnym życiu?

Bardzo. Mąż i dzieci sprawiają, że trzeba wziąć się do roboty, a przede wszystkim nie można koncentrować się na sobie.

W "Sali samobójców" zagrałaś bezradną matkę. Czy macierzyństwo jest trudne?

- Ogromnie. To wielka odpowiedzialność, ale też wielkie szczęście. Z dziećmi trzeba być naprawdę, poświęcać im uwagę, ale nie pobłażać. Najlepszy jest złoty środek. Choć nie mam recepty na szczęśliwą rodzinę...

Przeczytaj recenzję "Sali samobójców" na stronach INTERIA.PL

Z Agatą Kuleszą rozmawiała Natalia Hołownia.

Imperium TV

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: piano | piana | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje