Reklama

Reklama

Leonardo DiCaprio w nowym filmie Martina Scorsese [pierwsze zdjęcie]

Apple zaprezentował pierwsze zdjęcie z planu najnowszego filmu Martina Scorsese "Killers of the Flower Moon". Fotos przedstawia bohaterów granych przez Leonardo DiCaprio i Lily Gladstone.

Film ma być oparty na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Oklahomie, w latach dwudziestych XX wieku. Zostały one opisane w trzeciej powieści non-fiction Davida Granna "Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI", uznanej przez magazyn "Time" za jedną z najważniejszych książek 2017 roku. Pozycja ta poświęcona jest jednak nie tylko serii morderstw popełnionych na właścicielach ziem bogatych w złoża ropy naftowej. A szacuje się, że zamordowano blisko 20 osób. Sam autor książki przedstawia tę opowieść także jako historię o początkach kształtowania się FBI.

Reklama

W dużym uproszczeniu sednem fabuły jest zawiłe śledztwo mające na celu doprowadzić do znalezienia tego, kto odpowiada za zorganizowanie spisku przeciwko zamożnym właścicielom ziemskim. Celem spisku jest zaś przejęcie ziem bogatych w złoża ropy. Historia jest też gorzkim przypomnieniem, że w przeszłości Ameryki nie brakuje wydarzeń udowadniających, że ludobójstwo białych Amerykanów na rdzennych mieszkańcach było zakrojonym na szeroką skalę szaleństwem.

Produkcja "Killers of the Flower Moon" napotkała do tej pory wiele przeszkód. Najpierw pandemia COVID-19 uniemożliwiła rozpoczęcie kręcenia zdjęć, co miało nastąpić na początku ubiegłego roku. Potem problemem okazał się duży budżet tego widowiska, który ma zamknąć się w kwocie około 200 milionów dolarów. Projekt przejęła platforma streamingowa Apple TV+, na której finalnie zadebiutuje film Scorsese.

Po drodze były jeszcze zawirowania dotyczące obsady filmu. Przymierzanemu do głównej roli Leonardo DiCaprio ostatecznie przydzielono rolę drugoplanową. Główna rola przypadła w udziale Jessemu Plemmonsowi.

Aktor kojarzony głównie ze świetnymi rolami drugoplanowymi, wcieli się w postać agenta FBI Toma White’a, który przybywa do Oklahomy, by zająć się sprawą morderstw popełnianych na Indianach z plemienia Osage w latach 20. ubiegłego wieku.

Robert De Niro wcieli się w filmie "Killers of the Flower Moon w rolę twardego i wpływowego ranczera, który stoi za morderstwami Indian. DiCaprio wcieli się w postać jego bratanka Ernesta Burkharta. W rolę jego żony Mollie wcieli się Lily Gladstone. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Leonardo DiCaprio | Martin Scorsese

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL