Reklama

Laureat Oscara pokaże w Krakowie swój film

W poniedziałek, 23 czerwca o godz. 19, w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędzie się pokaz specjalny nagradzanego na całym świecie dokumentu "Artifact", zorganizowany przez Adventures In Wonderland.

Reżyserem filmu jest (występujący pod pseudonimem) zdobywca Oscara za rolę w "Witaj w klubie" oraz lider zespołu 30 Seconds To Mars, Jared Leto. Po projekcji zaplanowano spotkanie z artystą.

Reklama

Dokument "Artifact" obrazuje mechanizmy działania współczesnego przemysłu muzycznego. Prowadzona przez Jareda Leto amerykańska grupa muzyczna Thirty Seconds To Mars, stanęła do walki z wytwórnią fonograficzną Virgin/EMI, która w 2008 roku pozwała zespół za rzekome naruszenie warunków umowy. Mimo sprzedaży kilku milionów płyt oraz ogromnej popularności na całym świecie, zespół popadł w poważne długi.

Przez kilka miesięcy kamera towarzyszyła artystom podczas toczącego się procesu, zaglądając także do studia nagraniowego, gdzie muzycy pracowali nad trzecim albumem zatytułowanym This Is War. Film ukazuje niezwykle intymny obraz zespołu próbującego poradzić sobie z wywieraną na nich presją.

Dokument miał swoją premierę podczas Festiwalu Filmowego w Toronto (2012), gdzie zdobył nagrodę publiczności.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Poczytaj nasze recenzje!


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jared Leto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje