Reklama

Kultowy "Kiler" powraca w... Empiku

W salonach Empik wkrótce pojawi się kolekcja sięgająca po najbardziej znane i lubiane cytaty z dwóch części kultowej komedii Juliusza Machulskiego - "Kilerzy" oraz "Kiler-ów 2-óch". Jej ambasadorem został odtwórca tytułowej roli Jerzego Kilera - Cezary Pazura.

Podobnie jak przebój kinowy parodiujący gatunek kryminału, wybrane przez Empik cytaty są mocne i pełne specyficznego humoru. Stały się na tyle popularne, że szybko weszły do mowy potocznej i od lat są chętnie powtarzane.

Reklama

Pierwsza część przewrotnej historii warszawskiego taksówkarza, który przez przypadek zostaje podejrzanym o zabójstwo groźnego gangstera, powstała w 1997 roku. Dwa lata później Juliusz Machulski ponownie powrócił do swoich bohaterów. Druga część komedii również święciła tryumfy na małym i dużym ekranie. Jerzy Kiler, Stefan Siara i Komisarz Ryba, dzięki doskonałym kreacjom aktorskim: Cezarego Pazury, Janusza Rewińskiego i Jerzego Stuhra to postaci, które zakorzeniły się w polskiej popkulturze.

Kolekcja Empiku bazuje na cytatach zaczerpniętych z obydwu części filmu Machulskiego. Na kubkach ceramicznych, torbach na ramię, podkładkach pod kubek, talerzach ceramicznych, magnesach na lodówkę, t-shirtach, fartuchach i rękawicach kuchennych oraz skarpetkach pojawią się między innymi: "Masz być jak bulterier!", "Tu Ryba. Wzywam Cię, Akwarium!", "Co ja za to kupię... Waciki?!" czy "No, i kto jest debeściak?!"

Projekty graficzne cytatów opracowała Ola Cieślak aka Ola z bloku.

Kolekcja "Kilerzy" będzie dostępna w salonach Empik od 28 sierpnia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cezary Pazura | Empik | Kiler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje